FPX wykupiło skład Heroic!

csgo es3tag heroic
Fot. Dreamhack

Chińska organizacja FunPlus Phoenix dotychczasowo każdemu fanowi esportu kojarzyła się wyłącznie z League of Legends i zdobytym przez nich tytułem Mistrza Świata w 2019 roku.

Ta sytuacja zmienia się od wczoraj! snappi, stavn, cadiaN, es3tag, b0RUP oraz ich trener LOMME zmieniają dom! Jak donosi francuski dziennikarz esportowy neL FPX wykupiło dotychczasowy skład Heroic za kwotę około 1,6 miliona dolarów. Drużyna grała w tym zestawieniu ze sobą od października 2019 roku i udało jej się dotrzeć do TOP15 rankingu HLTV na początku 2020.

Jak możemy przeczytać na Twitterze organizacji debiut zawodników w nowych barwach to liga FLASHPOINT. Według źródeł organizacja podobno nie zapłaciła 2 milionów dolarów opłaty za wstęp do ligi FLASHPOINT i zapłaci w następnym sezonie, pod warunkiem że organizacja zdecyduje się w niej zostać.

FunPlus Phoenix dzięki temu zagraniu staje się jedną z największych organizacji esportowych na świecie. Oprócz CS:GO organizacja posiada drużyny w PUBGa, Fortnite oraz aktualnych Mistrzów Świata w League of Legends. Ich nowy skład pokazał również światu, że wygrywać potrafi m.in. wygrywając DreamHack Open Atlanta w listopadzie zeszłego roku.

Nie wiadomo czy Heroic zdecyduje się na pozyskanie nowego składu. Na ten moment duńska organizacja nie posiada żadnej drużyny w jakiekolwiek grze.