Karty poszły z pyłem!

Hearthstone dust
Fot. PlayHearthstone

Wiele osób pyta nas oraz na grupach jak zarobić dodatkowy pył w związku z przejściem kilku kart do Hall of Fame. Postanowiliśmy rozjaśnić Wam tę sytuację!

W kwietniu do Sali Chwały przejdzie 5 kart dostępnych obecnie w Standardzie. Podobnie jak w ubiegłym roku, każdy gracz będzie mógł zachować swoje kopie tych kart, gdy zostaną one przeniesione do Sali Chwały i otrzyma pełną wartość Tajemnego Pyłu w formie rekompensaty. Oczywiście jedynie za maksymalną liczbę kart, która może być używane w talii.

Pył będzie przyznawany podczas pierwszego logowania w nowym roku, czyli 7 kwietnia! Do tego czasu możemy się przygotować do tego. Dodatkowo dodajemy, że jest to dzień rotacji starych dodatków, czyli: Wiedźmi Las, Projekt Hukatomba oraz Rozróba Rastakana.

Jak zoptymalizować zysk pyłu na tym wydarzeniu?

1. Jeśli masz już maksymalną ilość złotych kopii karty, której możesz użyć w jednej talii – nie rób nic.

PRZYKŁAD: Posiadam dwie złote kopie Technika Kontroli Umysłu nic nie robię i otrzymuję za nich 1600 pyłu (2 razy 800).

2. Jeśli brakuje Ci którejś karty do kompletu – stwórz jej złotą kopię. Sugerujemy zacząć od najwyższej możliwej rzadkości – Legendy. Następnie kieruj się w „dół” rzadkością karty, czyli w następnie stwórz karty Epickie etc. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej ilości Pyłu, aby stworzyć wszystkie karty – policz na które karty możesz sobie pozwolić, aby wydać maksymalnie największą ilość Pyłu.

PRZYKŁAD: Posiadam jedną zwykłą kopię Technika Kontroli Umysłu. Tworzę jedną złotą kopię i otrzymuję za obydwie 900 pyłu (100 + 800).

3. Jeśli masz nie-złote kopie karty podejmij decyzję:
a) Chcesz mieć złotą wersję do kolekcji? To najlepszy moment na ich stworzenie i pozbycie się zwykłych kopii. Akcję ze zwrotem Pyłu możesz wykorzystać, aby zyskać trochę mniej, ale podrasować swoją kolekcję złotymi kopiami. Dodatkowo zyskujesz nieco, gdy pyłujesz dodatkowe zwykłe kopie.

PRZYKŁAD: Posiadam dwie zwykłe kopie Technika Kontroli Umysłu, ale chcę je posiadać w złotej wersji. Tworzę więc dwie złote (-1600) i posiadam teraz łącznie 4 kopie, 2 zwykłe i 2 złote. Pył dostaję tylko za maksymalnie dwie kopie karty i złote w pierwszej kolejności otrzymuję zwrot 1600 pyłu oraz mogę zyskać dodatkowe 40 (2 razy 20) za pyłowanie zwykłych kopii.

b) Chcesz mieć jak najwięcej pyłu zarobionego na HoF? Nie rób nic z kartami droższymi niż Zwykłe, bo jest to nie opłacalne.

PRZYKŁAD (nieopłacalny) nie-Zwykłych kart: Posiadam dwie zwykłe kopie Technika Kontroli Umysłu i chcę posiadać więcej pyłu. Jeśli nic nie zrobię dostanę za nie 200 pyłu (2 razy 100). Tworząc dwie złote kopie wydam 1600 pyłu (2 razy 800) i tyle samo otrzymam z powrotem. Idąc dalej pyłuję dwie złote zbędne kopie i zostaję z 200 jednostkami pyłu i 2 zwykłymi kopiami. Dokładnie ten sam efekt dostajemy nie robiąc kompletnie nic.

PRZYKŁAD Zwykłych kart: Jeśli spojrzysz na powyższy przykład przekonasz się, że zmiana na złote kopie nie przyniesie ci więcej Pyłu dla Rzadkich, Epickich lub Legendarnych kart, ale Zwykłe karty są inne. Posiadam dwie zwykłe kopie Łamacza Zaklęć. Podczas rotacji otrzymałbym za nie 80 pyłu (2 razy 40). Jeśli jednak stworzę dwie złote kopie Łamaczy za 800 pyłu (2 razy 400) otrzymam z powrotem wydane 800 pyłu oraz dwie złote karty. Jeśli teraz zmienię na Pył te dwie złote kopie zostanę z 100 sztukami pyłu i 2 zwykłymi kartami Łamacza. To o 20 więcej niż w przypadku, jeśli bym nie zrobił nic. Pytanie, czy jest to warte naszego czasu.