Olbrzymie zmiany przed nowym dodatkiem!

Ashen of Outlands
Fot. PlayHearthstone
- Reklama -

No to raz jeszcze, nasze kompendium wiedzy na temat gigantycznych nowości jakie nadchodzą w Hearthstone!

Tym razem już po oficjalnym ich ogłoszeniu, uzupełnione o rzeczy których nie wiedzieliśmy z samych przecieków!

Nową klasą w Hearthstone, pierwszą dodaną do gry od czasu bety, będzie Demonhunter. Poznaliśmy cały jego zestaw klasyczny, klasa będzie miała zacięcie zdecydowania agresywne, z dużą ilością tempa i nastawieniem na walkę o stół. Po za tym posiada kilka potężnych mass removali, brakuje jej jednak single targetów.

- Reklama -

Keywordem charakterystycznym dla Demonhuntera będzie outcast – efekt ten aktywuje się, gdy karta z nim zagrana znajduje się skrajnie z lewej, lub prawej strony naszej ręki. Jego hero power z kolei będzie kosztowało zaledwie 1 many dawało 1 pkt ataku bohaterowi.

Rework Priesta i jego nowe karty wyglądają dokładnie tak jak w przecieku. Poznaliśmy natomiast karty klasyczne tej klasy, które wyrotują ze standardu ustępując miejsca nowym. Poza Velenem będzie to m.in. Northshire Clerick oraz Divine Spirit, a więc karty będą znakiem charakterystycznym od początków gry.

Kwietniowy dodatek będzie nosił nazwę “Ashes of Outland” czyli Popioły Rubieży. Poznaliśmy już całkiem sporo kart wchodzących w skład tego rozszerzenia. Każda klasa otrzyma m.in. stronnika z uśpieniem, który po dwóch turach od rzucenia na stół wstaje wraz z potężnym efektem. Również każda klasa otrzyma legendarnego stronnika, który na agoni wtasowuje swoją potężniejsza wersję do talii (mechanika “prime”). Dodatek pojawi się 7 kwietnia, ale od wczoraj za zalogowanie możemy już otrzymać legendarnego Kael’Thasa!

Od początku kwietnia do gry wejdzie całkowicie przebudowany system rankingowy! Pojawi się 5 lig (brąz, srebro, złoto, platyna, diament), każda składająca się z 10 rang po 3 gwiazdki, a nad nimi oczywiście Legenda, która nie ulegnie zmianie. Co więcej co sezon wszyscy gracze będą cofani do Brązu 10! Pocieszamy jednak graczy w wysokich rang – w zależności od tego, gdzie skończyliśmy poprzedni sezon otrzymamy mnożnik gwiazdek, który będzie się zmniejszał wraz ze zbliżaniem się do rangi z poprzedniego miesiąca. Przykładowo – gracze z legendy będą mogli w brązie awansować aż o 10 gwiazdek za wygraną, ale na ostatnich rangach przed samą legendą będą musieli już się nie co wysilić. Na sierpień zaplanowany został również nowy tryb gry, ale nie za wiele o nim w tym momencie wiadomo.

Od następnego dodatku w Hearthstonie nie będzie można wydropić z paczek powtórek! To znacząco ułatwi zdobywanie całej kolekcji kart i przyśpieszy zbieranie niezbędnych elementów do naszych decków.

Oczywiście w ramach rotacji ze standardu wypadną wszystkie dodatki z 2018 roku, ale też karty standardowe i klasyczne, które trafią do Hall of Fame. Poza wymienionymi wcześniej kartami klasowymi Priesta będą to m.in. Leeroy Jenkins oraz Moutain Giant! To kolejni stronnicy, którzy były z nami w mecie od początku istnienia gry. Pełną listę kart, z którymi przyjdzie nam się pożegnać znajdziecie w komentarzu.

- Reklama -