Polish Esport Cup: 4 sezon z gwiazdami na pokładzie!

taz honoris virtus.pro polish esport cup
Fot. SteelSeries

Legendy polskiej sceny Counter Strike’a zaopiekują się młodymi talentami w nadchodzącej czwartej już odsłonie Polish Esport Cup!

Czwarty sezon Polish Esport Cup

Dwa dni temu otrzymaliśmy informację od PEC o przygotowaniach do rozpoczęcia czwartego sezonu rozgrywek. W tej edycji do walki staną wyłącznie półprofesjonalne ekipy z Polski. Aby wziąć udział w turnieju zawodnicy drużyny muszą spełnić dwa warunki. W wydarzeniu mogą wziąć jedynie ekipy, które w swoim składzie mają minimum 3 osoby z polskim obywatelstwem. Dodatkowo zawodnicy nie mogą być związani kontraktem z żadną profesjonalną organizacją esportową.

Wielkie zmiany i nagroda niespodzianka

Za pomocą swoich social mediów włodarze turnieju poinformowali nas o niezwykle cennych nagrodach w zbliżającym się sezonie PEC. W ramach zawodów CS:GO do wygrania będzie pula nagród o łącznej wartości 22.000 złotych! Zwycięzcy rozgrywek zgarną 15 tysięcy, wice mistrzowie 5 tysięcy, a drużyny na 3 i 4 miejscu przytulą po tysiącu złotych. Nie pieniądze będą tutaj najważniejsze, a specjalna nagroda niespodzianka przygotowana przez PEC.

Najlepsze cztery zespoły trafią pod opiekę legend polskiej sceny CS:GO. TaZ, Neo, Loord i Minise przez cztery dni zaopiekują się wschodzącymi talentami krajowego podwórka.

Wydaje mi się, że bycie mentorem to bardzo odpowiedzialna misja, czy zadanie. Jednak służysz radą młodym graczom i masz nadzieje, że będą one słuszne i pomogą się rozwijać. Czasami mogą więc stopować młodych zawodników, wprowadzać im pewne znaki zapytania do głowy co do ich zagrań i tego, jak się mają rozwijać. Jest to naprawdę trudne zadanie i odpowiedzialne.” – Wiktor TaZ Wojtas, mentor Polish Esport Cup.

Zapisy do Polish Esport Cup

Zapisy do rozgrywek rozpoczną się już jutro, czyli 16 września. Szczegóły odnośnie formularza zapisów będzie można znaleźć na stronie wydarzenia na facebooku. Zapisy potrwają cztery dni.

zapisy polish esport cup
Fot. Polish Esport Cup