Kto zasiądzie na tronie LCK?

lol lck skt
Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games

Dzisiejszego poranka rozpoczęliśmy LCK od meczu DAMWON przeciwko T1. Bardzo wyrównane spotkanie, a obydwie drużyny pojawiają się w naszym rankingu!

3. T1

Dawne SKT T1, czyli Mistrzowie LCK 2019. Kiedy tracisz swojego najlepszego gracza, musisz wypełnić tą dziurę. Czy im się to udało? Nie jestem przekonany czy Cuzz będzie w stanie zastąpić Clida. Widzieliśmy, że Roach na Twitterze jest porównywany do Duka czy TheShy’a, ale jest to stwierdzenie zdecydowanie na wyrost. Sam zainteresowany nie reprezentuje takiej solidności na topie, co chociażby Duke za czasów SKT T1. Teraz kierownice na nowo przejmie Faker, tym razem wraz z Teddym,. Król League of Legends, w tamtym roku zasiadł na tylniej kanapie i w większości przypadków nie grał pierwszych skrzypiec jak to było za najlepszych czasów tej formacji.

2. Gen.G

W tym roku, Gen.G wydaje się przewodzić tzw. Hype Trainem w Korei. Porównując skład z poprzedniego roku do tego porównujemy niebo, a ziemie. Napewno mają za sobą najlepszy transfer w Korei w presezonie, czyli pozyskanie Clida, najlepszego zawodnika T1. Zrobili to już raz z Peanutem. Wtedy nie wyszło to wtedy za dobrze lecz myślę, że w tym przypadku będzie to o wiele lepszy ruch transferowy. Clid poradzi sobie u boku takich gwiazd jak BDD czy Rulera. Ten skład na papierze wygląda jak solidny kandydat na Mistrzostwa Świata z Korei. BDD był najlepszym zawodnikiem KT Rolster w 2019 roku. Miał najwięcej solowych zabójstw w LCK, był napewno najjaśniejszą gwiazdą ówczesnego składu. Mają prawdopodobnie najlepsze połączenie las/środek w Korei. Stylistycznie BDD i Clid bardzo dobrze do siebie pasują i tylko pozostało nam patrzeć w przyszłość i spodziewać się dobrych wyników tego zespołu.

1. DAMWON Gaming

Na miejscu pierwszym stawiam DAMWON Gaming, którzy nie zmienili składu względem roku 2019. A czego im brakowało najbardziej w 2019 roku? Stabilności. Popełniali masę różnych drobnych błędów na tle decyzyjności, robili głupie akcje, ale mieli dużo czasu, aby poprawić te błędy i może być tylko lepiej. Zebrali duże doświadczenie na scenie zarówno Koreańskiej jak i międzynarodowej, gdzie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, potem będąc pokonanym przez europejskie G2. Trzeba pamiętać, że 4/5 składu z 2019 roku było nowe na scenie LCK. Jako debiutanci udało im się dostać na Mistrzostwa Świata. Myślę, że są to naprawdę młode wilki głodne krwi. W letnim splicie LCK, Nuguri zrobił najwięcej solowych zabójstw jako gracz górnej alei. Canyon wśród leśników też powtórzył wynik kolegi z górnej alei, a Snowmakera w indywidualnych zabójstwach wyprzedził tylko BDD. Wiemy, że ludzie mówili, że słabością DAMWON zawsze była dolna aleja, ale Nuclear na Mistrzostwach Świata był w stanie ponieść nawet niektóre gry na plecach.