Prognoza na LCK – środek stawki

lol lck sandbox gorilla
Fot. Colin Young-Wolf / Riot Games

Pojedynki w Korei rozpoczynają się już jutro, a my prezentujemy nasz subiektywny środek tabeli tej najciekawszej na świecie ligi.

7. Griffin

Z tą organizacją wiążę się wiele afer w ostatnim czasie. Przede wszystkim z CVMaxem. Odświeżony skład w którym został tylko VIPER i Tarzan, nie wygląda zbyt dobrze.

Były mistrz świata Untara wraca po emeryturze w Turcjii do Korei, gdzie chce udowodnić swoją wartość. Jest to zagadka czy zawodnicy tej organizacji pozbierają się po aferach, a przede wszystkim czy VIPER i Tarzan udźwigną presję prowadzenia drużyny do zwycięstw. Jest wiele pytań, a mało odpowiedzi jeśli chodzi o ten skład.

6.Sandbox

Sandbox to wielki powrót Gorilli po nieudanym pobycie w Europie z Misfits. Warto wspomnieć, że sam zawodnik zdobył 3 mistrzostwa świata z 3 różnymi drużynami. Dolna aleja z nim w składzie z pewnością ma wielki potencjał. Gorilla będzie chciał wspierać wiedzą młodego strzelca podczas grania lepiej na linii swoim olbrzymim doświadczeniem.

Warto wspomnieć, że to nie dookoła bota będzie toczyła się cała gra. OnFleek i Summit znowu będą najlepszymi graczami w formacjii Sanbox. OnFleek w tamtym roku pokazał, że jest w stanie walczyć o miano TOP3/4 leśnika w Korei, czy mu się uda?

5. Afreeca Freecs

Dochodzimy do drużyn kwalifikujących się do fazy pucharowej. Przed Kespa Cup, nie dałbym tej drużyny przed Sandbox, ale po tym co ta formacja zrobiła z Sandbox, muszę postawić ją wyżej. I kompletnie nie chodzi o to, że wygrali Kespa Cup. Chodzi o to w jak dobrym stylu. Nachodzi pytanie tylko czy Kiin jest w stanie utrzymać tę formę przez cały sezon czy to jest po prostu drużyna do pierwszej porażki. Najważniejsze dla AF po Kespa Cupie nie jest to, że wygrali ale to, że nabrali doświadczenia w zamykaniu serii BO3 oraz BO5. Jest to drużyna która w lidze będzie na solidny A Tierze.

4. DragonX

TOP4 jest w Korei z roku na rok coraz trudniejsze do oceny. Można się kłócić o prawdopodobnie każdą drużynę z TOP4, że równie dobrze może być TOP1. W tym roku DragonX są przepełnieni młodymi talentami, którzy za kilka lat mogą stać się gwiazdami koreańskiej sceny League of Legends. Ci zawodnicy muszą udowodnić swoją wartość. Przede wszystkim trudny okres przed Doranem. Po tragicznych Mistrzostwach Świata 2019, będzie chciał dostać się na kolejny międzynarodowy turniej i odkupić swoje winy. Nie ważne, co się stanie młode wilki będą swoim talentem i zgraniem kontrolować swoje przeznaczenie i jak nic się w drużynie nie popsuje będą mogli utorować sobie drogę do fazy pucharowej.