Grupa śmierci na EU Masters

lol eum kasing
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Na naszej stronie pojawiło się już umówienie Polskich grup na EU Masters. Grupa A o której dzisiaj będzie, jest prawdopodobnie najmocniejszą ze wszystkich.

YDN Gamers (Włochy)
Top: Gabbo
Jungle: Tabasko
Mid: Phantomles
ADC: Endz
Support: Conspect

Zacznę od prawdopodobnie najsłabszej ekipy w całej grupie. Pomijając już fakt, że znajduje się w niej nasz rodak Wojtek „Tabasko’ Kruza. Mieli wręcz cudowny sezon zasadniczy, w którym zdobyli pierwsze miejsce z wynikiem 11 zwycięstw do 3 porażek. Z kolei w Finale playoffów całkowicie zdeklasowali przeciwników z drużyny Racoon 3 do 1. Należy wspomnieć, że grali wtedy bez swojego strzelca z powodu wykluczenia z rozgrywek na czas jednego meczu.

Sama drużyna reprezentuje dosyć ułożony styl i starają się wykorzystywać przewagę przez zaplanowane akcje oraz dobre ruchy na mapie. Nie zliczę ilości spotkań, w których przegrywali początek, jednak potem się odbijali solidnym stylem gry. Podsumowując, jest do dosyć dobra drużyna, powiem więcej, gdyby dostali grupę D, być może mieliby sensowne szanse na wyjście z grupy. Niestety w tej będzie niesamowicie ciężko.

GamerLegion (Niemcy)
Top: Phones
Jungle: Rabble
Mid: Nite
ADC: Hjarnan
Support: Visdom

Najdziwniejsza drużyna w całym EUMasters. Te słowa idealnie podsumowują to, jak gra formacja Hjarnana. Większość drużyn próbuje grać metą, czy stawiają na zorganizowane i przemyślane akcje drużynowe. Jednak nie Gamerlegion. Oni stawiają przede wszystkim na dziwne postacie oraz szalone zagrania mechaniczne. Jednak zdaje się, że to nie wystarcza na EUM. W końcu mieli dosyć duże problemy w fazie wstępnej. Prawie dwukrotnie przegrali na Esubę. W pierwszym meczu zdołali wykreować walkę przy Baronie, w której pokonali wszystkich 5 przeciwników. Także w walce o fazę główną turnieju nie byle nieskazitelni. Powiem wręcz, że gdyby Grecka formacja Intrepid Fox była odrobinę lepsza, prawdopodobnie wygrałaby drugą mapę i doszłoby do kluczowej trzeciej.

W dalszym ciągu nie można ich lekceważyć. Nigdy nie wiadomo co wyciągnie Hjarnan na bocie, dodatkowo trzeba na nich banować takie egzotyczne postacie jak Heimerdinger, Nocturne czy Ziggs. Poza tym Misfits premier rok temu też było podobną drużyną, z początku nie radziło sobie jakoś wyśmienicie, jednak nabrali rozpędu i ostatecznie szalonymi zagraniami mechanicznymi wygrali turniej. Dlatego też Gamerlegion jest potencjalnie najbardziej nieprzewidywalną drużyną.

BT Excel (Wielka Brytania)
Top: Send0o
Jungle: Taxer
Mid: Special
Adc: Deadly
Support: Kasing

Od jakiegoś czasu mówi się o nich, jako faworytach do wygrania całego turnieju. Wielu uważa, że może się tutaj powtórzyć historia z naszego rodzimego Rogue Esports Club z Letniej edycji EUM 2019. Obie drużyny w swoich regionach pokazywały się wręcz niesamowicie. Jednak gdy przyszło im walczyć w finałach swoich lig , przegrali. Co spowodowało problemy drużynowe na turnieju. Czy Angielska formacja powtórzy los naszych rodaków?

Tego nie wiemy, jednak do tej pory pokazywali naprawdę dobre macro oraz przemyślane decyzje drużynowe. Sam skład jest wręcz idealną mieszanką doświadczenia oraz talentu. Od jakiegoś czasu Deadly i Send0o są na językach społeczności. Inną sprawą jest to, że Liga Angielska nadal jest niedoceniana mimo dwukrotnego półfinału na dwóch edycjach EUMasters w 2019 roku. Czy w końcu pokażą swoją siłę? To się okaże.

GamersOrigin (Francja)
Top: Shemek
Jungle: Bluerzor
Mid: Toucouille
Adc: XDSMILEY
Support: HustlinbeasT

Drużyna, która zniweczyła marzenia Misfits Premier i tym samym Agresivoo oraz Hatchiego na EUM. Jednak czy to źle? Dla nas Polaków zapewne tak, jednak dla samej Francji wręcz przeciwnie. Od samego początku sezonu zasadniczego GamersOrigin wręcz emanowało chęcią zwycięstwa. Aż w końcu w tym momencie są jedną z najgroźniejszych ekip w całej stawce. Pokazują wręcz niebanalny i nadagresywny styl gry. Nie bez powodu zniszczyli LDLC w trzech mapach. I nie, nie były to wyrównane mapy. To były po prostu trzy rundy w klatce, a każda z nich kończyła się praktycznie natychmiastowych nokautem drużyny lisów.

Dodatkowo praktycznie każdy z tych zawodników był swego czasu blisko LECa. Większość była wręcz na świecznikach społeczności. Nigdy jednak nie dostali szansy. Jedynym wyjątkiem jest Hustlin. Czy w końcu zalśnią i osiągną wysoką lokatę na EUM? Ja im tego z całego serca życzę!