FPX vs EDG – kto zostanie faworytem Worldsów?

lol lpl fpx
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Kto okaże się najlepszy i pojedzie na Worldsy jako potencjalny mistrz świata? Już dzisiaj finał LPL, a w nim zmierzą się FPX i EDG.

Zarówno FPX jak i EDG to drużyny, których nie trzeba przedstawiać. Na swoim koncie mają wiele osiągnięć. Zwłaszcza FunPlus Phoenix, które na myśl przynosi bolesny dla wszystkich fanów G2 Esports, finał Worldsów w 2019 roku. EDward Gaming może nie zdobyło nigdy najważniejszego pucharu w kalendarzu, ale już wielokrotnie wygrywali chińską ligę, a patrząc na tamtejszy poziom rozgrywki, jest to duże osiągnięcie.

Kto ma większe szanse na wygraną?

To wszystko jest już historią, a jak wygląda teraźniejszość tych drużyn? FPX od samego początku letniego splitu wyglądało bardzo dobrze. Jedynym teamem, z którym co jakiś czas wymieniali się na szczycie tabeli był właśnie EDward Gaming. Można powiedzieć, że przeznaczeniem tych dwóch drużyn było pojawić się w tym finale.

Czego możemy się spodziewać? Jak to w LPL! Dużo akcji, pełnego emocji early game’u i walki do samego końca. Obie te drużyny nie poddają się łatwo, a w sytuacjach, kiedy przeciwnik ma przewagę, jeszcze chętniej ruszają w teamfighty. W końcu gra kończy się w momencie, w którym wybuchnie nexus. Nie wtedy kiedy przeciwnik ma przewagę 10 tys. złota.

W przypadku Feniksów zdecydowanie warto patrzeć na środkową aleję, albo raczej na gracza, który powinien na niej się znajdować. Doinb ponownie jest w świetnej formie, a okazji na zdobycie złota nie szuka tylko na swojej pozycji, ale z chęcią udziela się też na innych liniach. Jakiego picku powinni obawiać się przeciwnicy? Przede wszystkim Orianny. Super Carry zagrał nią 5 razy w letnim splicie i wygrał ZA KAŻDYM RAZEM! 100% win rate brzmi groźnie.

Po przeciwnej stronie riftu na pewno będzie wyróżniał się Viper. W teamfightach FPX muszą mieć go na oku. Zwłaszcza jeżeli dostanie w swoje ręce Apheliosa, bo w tym splitcie właśnie tą postacią niszczył swoich przeciwników najbardziej. Co nie znaczy, że jest to jego jedyny dobry pick. Najczęściej grał Ezrealem, a jego KDA na tej postaci wynosi wynosi 8.7.

Transmisja LPL

Każdy kto ma możliwość oglądać ten mecz zdecydowanie powinien to zrobić. Szykuje się pokaz najwyższej klasy League of Legends, a do tego można zobaczyć, z czym będą się mierzyć reprezentanci LEC.

Transmisję z finału możecie oglądać znajdziecie na Twitch.tv oraz na YouTube.