818 000 złotych w puli nagród Polskiej Ligi Esportowej!

csgo ihg stomp
Fot. Maciej Kołek / Games Clash Masters

PLE ogłosiło nowy sezon zmagań i tym razem przygotowano dla zwycięzców około aż 140 000 PLN. Znamy szczegóły dotyczące rozgrywek!

Polska Liga Esportowa ogłosiła plany na 2022 rok

Obecnie Polska Liga Esportowa to najlepsze rozgrywki CS:GO w Polsce. Po rebrandingu i szeregu zmian, których byliśmy świadkami w ostatnich kilkunastu miesiącach, już w 2021 roku PLE było znacznie lepsze niż ESL Mistrzostwa Polski. Po pokazaniu planów na 2022 rok ta różnica zdaje się jeszcze bardziej pogłębiać. Podczas, gdy w ESL MP trwa stagnacja, tak Polska Liga Esportowa ciągle się rozwija.

Tym razem Fantasy Expo ogłosiło, że kwalifikacje do kolejnego sezonu zmagań PLE rozpoczną się 23 lutego. “Open kwale” to ma być podstawa nowego systemu rozgrywek. Dwie najlepsze ekipy dołączą do sześciu wcześniej zaproszonych przez organizatorów. Nowy system zmagań ma być szansą dla stabilnych zespołów, jak twierdzi Adam Gil, Head of Esports Polskiej Ligi Esportowej.

Co wiemy o nowym sezonie PLE?

W sumie w nowym sezonie Polskiej Ligi Esportowej mamy łącznie zobaczyć 12 ekip, z czego osiem najlepszych zapewni sobie utrzymanie na wiosnę. Pozostałe cztery drużyny będą rywalizować w grupie spadkowej. Łączna pula nagród, dzięki centralizacji praw sponsoringowych, ma wynieść aż 818 000 PLN, z czego 140 000 PLN przewidziano dla zwycięzców.