Czy świeża krew wystarczy? Co nowego u MAD Lions

LOL LEC MAD Lions Armut
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Ostatnie kilka miesięcy było szalone pod względem zmian w składach. To szaleństwo nie ominęło także MAD Lions. Co zmieniło się w Hiszpańskiej drużynie?

Pierwsze rozgrywki LEC startują już za kilka dni. Nowy sezon zapowiada się pod znakiem zmian, a tych było sporo. Przed modyfikacją składu nie uchroniło się także MAD Lions. Czy na dobre, czy na złe, o tym przekonamy się już niedługo. A jakie zmiany nastąpiły u Lwów?

Carzzy i Humanoid – out!

Przede wszystkim zmiany pojawiły się tutaj tylko na dwóch liniach. Z MAD odszedł ich Mid-lamer Humanoid, a także ich ADC – Carrzy. Odejście Carzzy’ego nie było niczym niespodziewanym, zwłaszcza po tym, jak CEO MAD Lions stwierdził na swoim Twitterze, że Carzzy jest najsłabszym ogniwem tej drużyny.

Zobacz też:   Właściciel MAD Lions ostro krytykuje Carzzy'ego

Odejście Humanoida mogło jednak trochę zaskoczyć, zwłaszcza, że z drużyną był od jej początku w LEC, a do tego przeszedł do niej zaraz po zniknięciu Splyce. Ze swoim doświadczeniem w profesjonalnych rozgrywkach był dość solidnym filarem dla reszty młodszych graczy.

Nowe twarze w MAD Lions

Wiemy już kto odszedł, ale kto teraz zagra na środkowej i dolnej alei? MAD ponownie postawiło na świeżą krew. Nowym mid-lanerem został Steven „Reeker” Chen, który wcześniej grał w niemieckiej lidze. Tymczasem duo partnerem Kaisera zostanie William „UNFORGIVEN” Nieminen. Szwedzki ADC wcześniej grał w takich ligach jak PRM Pro Division czy Ultraliga.

Jak to wróży powodzeniu hiszpańskich Lwów? Tak naprawdę ciężko powiedzieć. To nie pierwszy raz, kiedy MAD stawia na debiutantów. W zeszłym roku Elyoya okazał się strzałem w dziesiątkę. Rookies zawsze wprowadzają do drużyny trochę świeżości, a jeżeli miałbym opisać MAD Lions jednym słowem, to powiedziałabym właśnie – świeżość. Dopiero wiosenny split pokaże czy ta świeżość wystarczy żeby powtórzyć zeszłoroczny sukces tej drużyny, a może brak tak doświadczonego gracza jakim był Humanoid spowoduje, że team spadnie trochę w tabeli.

Kiedy zaczyna się LEC?

Europejskie rozgrywki zaczynają się już 14. stycznia 2022! Nie znamy jeszcze harmonogramu, ale możecie mieć pewność, że turniej w języku polskim będziecie mogli oglądać na Polsat Games.