League of Legends patch 11.22 -powrót Goredrinkera!

Fot. Riot Games
- Reklama -

Przed nami ostatni patch przed rozpoczęciem przedsezonu! Jacy bohaterzy zabłysną w aktualizacji 11.22?

Aktualizacja z numerem 11.22 nie jest obszerna, gdyż jedynie skupia się wokół bohaterów. Jedenaście postaci otrzyma wzmocnienia i osłabienia. Phlox zdradził, że jest to ostatni patch przed rozpoczęciem przedsezonu! W patchu 11.22 również zostanie rozdana zwycięska skórka za osiągniecia w sezonie 11.

Nerf Goredrinkera był sporym błędem

Phlox poinformował graczy, że osłabienia Goredrinkera były przesadzone, dlatego w patchu 11.22 przedmiot zostanie wzmocniony. Wyjaśnił również, że nerfy przedmiotu źle znosili m.in Riven oraz czerwony Kayn. Społeczność zdążyła już wyśmiać decyzje Riotu tworząc mnóstwo memów na temat Goredrinkera.

- Reklama -

Yuumi okazała się zbyt broken!

Yuumi cieszyła się ogromną popularnością na Mistrzostwach Świata, gdzie osiągała wysoki współczynnik banów oraz wyborów. Riot postanowił osłabić kotkę, zmniejszając prędkość ruchu oraz moc leczenia na umiejętności Ziuum (E). Pod względem dolnej alei osłabiony zostanie również Maokai, tracąc odrobinę siły na umiejętności Spaczone Natarcie (W).

Warto wspomnieć o Qiyanie, która według społeczności okazywała się nieziemsko silna już na pierwszym przedmiocie. Riot wziął sobie do serca słowa społeczności, dlatego patch 11.22 przyniesie spore nerfy dla Cesarzowej Żywiołów. Za niedługo bazowe punkty życia Qiyany wyniosą 520 oraz Gniew Żywiołów (Q) nie będzie już tak silny. Na Twitterze ukazują się już komentarze mówiące, że problem Qyiany leży nie w środkowej alei, ale w jungli.

Czy spotkamy jeszcze tych junglerów?

Patch 11.22 osłabi dwóch popularnych junglerów, czyli Kha’zixa oraz Graves’a. Dwójka ta często pojawiała się w rankingowych grach osiągając naprawdę dobre wyniki. Graves ostatnim czasem cieszył się również popularnością na środkowej alei, jednak ten trend zdążył już przepaść na dobre.

Goredrinker przyniósł mnóstwo problemów

W aktualizacji 11.21, gdy osłabiono wyżej wspomniany przedmiot nie do końca przemyślano jego skutki. Na nerfie ucierpiało wielu bohaterów z górej alei, a w tym Riven oraz Kayn. Jako rekompensatę dwójka otrzyma spore wzmocnienia. Riven z jeszcze większą tarczą oraz wzmocnioną siłą na umiejętności Wybuch Ki (W).

Akali jako postać ukazująca niezdecydowanie Riotu tym razem otrzyma wzmocnienie Piętna Zabójczyni (P). Buff powinien ucieszyć każdego gracza, gdyż Akali od wielu miesięcy wreszcie zaczyna wychodzić na prostą.

Na dolej alei otrzymamy sporo buffów, a wszystko to dzięki Kaliście i Varusowi. Być może Varus ponownie wróci na środkową aleje i ukaże swoją ogromną siłę?

Patch 11.22 nie jest idealny, jednak bardzo potrzebny. Wreszcie do życia powróci Riven oraz Kalistę, o których ostatnio było bardzo cicho. Miejmy nadzieję, że wasza wspinaczka rankingowa powoli kończy się pomyślnie, a wy już niebawem pocieszycie się Zwycięskim Blitzcrankiem!

- Reklama -