Poznajcie przedsezon 2022! Co musicie wiedzieć?

przedsezon 2022
Fot. Riot Games
- Reklama -

Już niebawem zobaczymy wszystkie zmiany dla przedsezonu 2022! Od dziś (20.10) możecie testować je na serwerze PBE!

Zawsze kiedy mowa o końcu sezonu, graczom jedynie przychodzą do głowy dwa pytania – jakie zmiany będą w następnym? oraz kto wygra Mistrzostwa Świata? Chociaż na drugie nie potrafimy odpowiedzieć, to przychodzimy z pomocą z pytaniem pierwszym! Już od aktualizacji 11.23 będziemy mogli rozkoszować się zmianami, które nadejdą w przyszłym sezonie z numerem 12.

Przedsezon tym razem dłuższy

Riot obiecał, że uważnie wysłucha opinii graczy odnośnie zmian. Z tego względu przedsezon 2022 potrwa aż 4 tygodnie. Nie można ukryć, że zmiany, których pragną dokonać są dosyć kontrowersyjne, dlatego najprawdopodobniej padła decyzja o wysłuchaniu graczy. Czy warto aż tak bardzo brać to do siebie i ufać, że twórcy gry konsekwentnie postąpią tak jakby tego chcieli gracze? Myślę, że nie, ale zawsze warto wypowiadać swoje zdanie!

- Reklama -

Będziemy nagradzani!

Niedługo nawet tragiczne gry będą miały szansę wygrać! Wszystko za sprawą nagród, które będą rozdawane słabszym zespołom. Jeśli straty będą bardzo widoczne dla dwóch stron – słabszy otrzyma osiągniecie, którego realizacja nagrodzi nas złotem.

Nagrody za osiągnięcia są naliczane w oparciu o cztery czynniki: przewaga PD prowadzących, przewaga złota prowadzących, przewaga w smokach zabitych przez prowadzących i przewaga w wieżach zniszczonych przez prowadzących. Podstawowa ilość dodatkowego złota otrzymywana za osiągnięcie z aktywną nagrodą kształtuje się następująco:

  • Baron / Starszy Smok ― 500 szt. złota
  • Smok/Herold ― 500 szt. złota
  • Zewnętrzna wieża ― 250 szt. złota
  • Wewnętrzna wieża ― 400 szt. złota
  • Wieża w bazie ― 400 szt. złota

Skąd ten pomysł?

Najprawdopodobniej Riot zauważył jak kruche potrafią być nasze rozgrywki. Czasami najmniejszy błąd karał nas przegraną. Aktualnie twórcy gry wyciągnęli do nas pomocną dłoń obdarowując nas złotem. Co najważniejsze, jeśli nagroda nadal nie pozwoli nam wyrównać wyników wartość złota może wzrosnąć nawet do 60%!

Poznajcie nowe runy

Zabójcze Tempo, Lodowcowe Ulepszenie oraz Pierwsze Uderzenie to nowości z dziedziny run. Gracze od dłuższego czasu domagali się zmian wśród run, gdyż większość uważała, że aktualne są nudne. Jak wyglądają ich możliwości?

Zabójcze Tempo

  • “Zyskujesz prędkość ataku na 6 sek., gdy każdym atakiem uderzasz przynajmniej jednego wrogiego bohatera. Efekt kumuluje się do 6 razy.
  • Przy maksymalnym poziomie tego efektu zyskujesz też zasięg ataku oraz zwiększenie limitu prędkości ataku do 3,0.”

Lodowcowe Ulepszenie

  • “Unieruchomienie wroga powoduje wysłanie 3 lodowcowych promieni od niego do ciebie i innych pobliskich bohaterów, które tworzą na kilka sekund strefy zamrożenia spowalniające wrogów o 40% i redukujące o 15% obrażenia zadawane przez nich twoim sojusznikom (poza tobą).”

Pierwsze Uderzenie

  • “Zadanie obrażeń wrogiemu bohaterowi atakiem lub umiejętnością, zanim on to zrobi, zapewnia 5 sztuk złota oraz Pierwsze Uderzenie na 3 sek., dzięki czemu twoje ataki lub umiejętności będą zadawać o 12% więcej obrażeń bohaterom, a ty otrzymasz równowartość 100% (70% w przypadku jednostek walczących z dystansu) zadanych w ten sposób obrażeń w złocie.”

Powalczymy o kraba?

Dla większości dżunglerów Krab to świętość. Nieustanne starania, aby być pierwszym na rzece to niemalże synonim sezonu 11. Aby pozbyć się tego nawyku Krab pozostanie zmniejszony i to dosłownie! Jak odpisuje Riot postanowiono uwrażliwić Wędrującego Kraba, tak abyśmy mogli go pokonać z jeszcze większą łatwością. W przedsezonie 2022 pierwszy Krab da nam 80% mniej punktów doświadczenia.

To nie wszystkie zmiany jakie pojawią się w przedsezonie 2022! Sezon 12 zapowiada się niesamowicie ciekawie! Dla ciekawskich – więcej szczegółów znajdziecie w oficjalnym wpisie od Riotu. Pamiętajcie, że wszystkie zmiany możecie przetestować już na PBE.

- Reklama -