Worlds: FPX odpadło przez problemy zdrowotne Tiana?

league of legends worlds tian fpx
Fot: Colin Young-Wolff/Riot Games
- Reklama -

GimGoon, były top-laner FunPlus Phoneix poinformował, że Tian, jungler FPX już od dłuższego czasu ma problemy ze zdrowiem.

FunPlus Phoenix odpadło z Worldsów już prawie tydzień temu, ale zaskoczenie dalej unosi się w powietrzu. Ciężko wskazać palcem, kto był powodem takiego obniżenia poziomu gry, bo po wicemistrzach LPL raczej mało kto spodziewał się takiego zakończenia sezonu. Można powiedzieć, że każdy gracz miał tutaj swoje grzeszki. Jednak jak dowiadujemy się od GimGoona, byłego gracza FPX, jungler tej drużyny miał swój powód i to całkiem poważny.

“Możecie obwiniać innych, ale Tian dawał z siebie wszystko”

Na swoim streamie GimGoon objaśnił, że jego były jungler już od dłuższego czasu zmaga się z poważnym urazem nadgarstka. A to nie wszystko. Zaznaczał też, że ogólna kondycja zdrowotna Tiana nie jest najlepsza. Początkowo nie chciał nawet grać na Worldsach, ale sytuacja go do tego zmusiła.

- Reklama -

Tłumaczenie tej wypowiedzi możemy znaleźć na Twitterze. “Uraz nadgarstka Tiana jest bardzo poważny, jego ogólny stan zdrowia też nie jest najlepszy. Jego kondycja nie jest dobra i jego zdrowie też nie jest dobre. Nie chciał grać, ale sytuacja się zmieniła i musiał zagrać. Myślę, że dał z siebie wszystko.” Ciąg dalszy znajdziecie tutaj.

GimGoon grał w jednej drużynie z Tianem przez trzy lata, więc bardzo dobrze zna umiejętności i potencjał tego gracza. Do tego o problemach z nadgarstkiem wiemy już od dłuższego czasu. W styczniu Tian musiał zrobić sobie przerwę od profesjonalnych rozgrywek właśnie z tego powodu. Na stałe do Ligi powrócił dopiero w marcu. Można więc podejrzewać, że problem nie został całkiem rozwiązany i z bolącym nadgarstkiem jungler FunPlus Phoenix zdobył wicemistrzostwo LPL. W tej sytuacji wydaje się to być całkiem spore osiągnięcie.

Zobacz też:   Cloud9 i MAD Lions z szansą na półfinały Worldsów!

Gdzie oglądać Worldsy?

Choć jesteśmy już w połowie turnieju, to prawdziwa rywalizacja dopiero się zaczyna. Transmisję z ćwierćfinałów możecie oglądać w telewizji na kanale Polsat Games, lub online na YouTube. Jeżeli chcecie oglądać w innym języku i przy okazji oglądania dostawać dropy, to możecie to robić przez LoL Esports.

- Reklama -