Thijs odpada z Grandmasters 2021 i rezygnuje z dalszej gry!

hs g2 thijs grandmasters
Fot. G2 esports
- Reklama -

Legenda światowego Hearthstona Thijs zajął 13 miejsce i odpadł z Grandmasterów 2021. Po kiepskim występie nie zobaczymy go więcej w tym turnieju.

Rozczarowujący wynik Thijs’a w Grandmaster 2021 Season 2

To nie był wymarzony sezon Grandmasters dla holenderskiego zawodnika. W dwóch pierwszych tygodniach rozgrywek nie zdołał przejść pierwszego etapu, czyli meczy w grupie. Jedynie w trzech z siedmiu tygodni rozgrywek mogliśmy oglądać go w fazie playoff.
Tam również nie osiągnął zadowalającego wyniku, ponieważ za każdym razem odpadał w ćwierćfinale. W trzecim tygodniu przegrał z Bunnyhopporem 3-0, w szóstym tygodniu 3-2 z Gabym. W ostatnim siódmym tygodniu rozgrywek lepszy okazał się Seiko, który pokonał Thijs’a 3-0. Był to występ zdecydowanie poniżej oczekiwań gracza, który wygrał ponad $500 000 w turniejach Hearthstone. Żaden inny zawodnik na świecie nie wygrał więcej niż Thijs. Zaraz po swoim ostatnim meczu z Seiko dodał na Twitterze ogłoszenie dotyczące jego przyszłości w Hearthstone.

Zobacz też:   Mistrzostwa Świata w Hearthstone odbędą się w grudniu!

Po ośmiu latach Thijs rezygnuje z gry na najwyższym poziomie i nie będzie brał udziału w Grandmasterach

Po ośmiu latach Thijs rezygnuje z gry na najwyższym poziomie i nie będzie brał udziału w Grandmasterach. Zawodnik G2 Esports Thijs Molendijk ogłosił, że nie będzie próbował awansować do następnego turnieju z serii Grandmasters. Nie oznacza to jednak, że kompletnie zrezygnuje z gry w ulubioną karciankę. W ogłoszeniu na Twitterze napisał, że rozważał rezygnację już w zeszłym sezonie. Nie była to łatwa decyzja, dlatego wziął udział w tegorocznych Grandmasterach, aby upewnić się, czy to właściwy wybór. Thijs tłumaczył, że gra w tym turnieju stała się bardziej obowiązkiem, niż przyjemnością. W ostatnich dwóch sezonach doskwierał mu brak publiczności, która napędzała go do zdobywania tytułów i rozgrywki na najwyższym poziomie.

- Reklama -

Uwielbiany na całym świecie zawodnik dodał, że zmiana transmisji z Twitcha na Youtube również odcisnęła swoje piętno. Na poprzedniej platformie znacznie więcej widzów oglądało turnieje Hearthstone. Holender podkreślił jednak, że to nie koniec jego kariery. Rywalizacja w turniejach, sama gra oraz przede wszystkim cała społeczność zebrana wokół karcianki to sprawy, które uwielbia. Format rozgrywek GM nie odpowiada mu na tyle, że zdecydował nie brać więcej w nim udziału.
W zakończeniu podziękował wszystkim fanom za wsparcie i pomoc, która pozwoliła mu wspiąć się na sam szczyt.

Thijs i jego największe sukcesy

Bez wątpliwości największym sukcesem Thijs’a było zwycięstwo w mistrzostwach Chiny kontra Europa, które odbyły się w 2018 roku. Finał dostarczył niesamowitych emocji i zwrotów zdarzeń. Thijs przegrywał już 0-2 z chińskim zawodnikiem XiaoT i zdołał odwrócić losy spotkania, aby ostatecznie zwyciężyć 3-2. W decydującym starciu holender wygrał, mając jeden punkt zdrowia. Nagrodą dla triumfatora turnieju był luksusowy samochód Aston Martin DB11 warty ponad $200 000. Thijs zdecydował się nagrodę pieniężną.

W 2016 roku zwyciężył również w letnim turnieju HCT pokonując 4:3 rosyjskiego gracza INER. Za pierwsze miejsce zainkasował $25 000 oraz bezpośredni awans na Blizzcon. Ostatnim największym sukcesem Thijs’a było zajęcie drugiego miejsca w Grandmasters 2020 sezon 2. W finale lepszy okazał się czeski zawodnik Jarla, wygrywając 1-3.

- Reklama -