Shircane w finale TFT: Reckoning Championship!

lol tft devils one shircane
Fot. Devils One

Shircane w finale! Mimo, że Mistrzostwa Świata TFT już dzisiaj się kończą to wciąż wzbudzą wśród fanów mnóstwo emocji. Jak dotychczas wyglądały zmagania?

Teamfight Tactics: Reckoning przyniosło w tym roku wiele zabawy taktykom, a wszystko to za sprawą nowej mechaniki, która urozmaiciła grę. Jako że jesteśmy w sezonie na turnieje światowe to nie mogło również zabraknąć TFT! Mimo, że Mistrzostwa Świata TFT już dzisiaj się kończą to wciąż wzbudzą wśród fanów mnóstwo emocji.

Cóż za widowisko!

1 października odbył się pierwszy dzień Mistrzostw. Polskiemu reprezentantowi devils.one poszło dobrze, jednak nie obyło się bez problemów. W pierwszej grze shircane zapewnił sobie miejsce dla Dawnbringerów, którzy w tym secie byli bardzo popularni. Niestety, to nie wystarczyło, a on sam zakończył grę na piątym miejscu. W drugiej rozgrywce Kacper postawił na ciekawą kompozycję – Draconic, która początkowo nie jest najsilniejsza. Mimo wszystko odpowiednia dbałość o kompozycje oraz ekonomię zaprowadziła go na drugie miejsce.

Udana niedziela

Wczoraj mogliśmy obserwować kolejnego reprezentanta Europy, czyli Samuela „Scipaeus” Křišťan. Niestety Scipaeus’owi nie poszło najlepiej przez co zajął przedostatnie miejsce. Niedzielne rozgrywki wyglądały rewelacyjnie. Mogliśmy obserwować naprawdę przemyślane rozgrywki i dobrą ekonomię. TA Smbappe reprezentant Ameryki Łacińskiej zajął pierwsze miejsce w tabeli posiadając na koncie 26 punktów.

Co zobaczymy dzisiaj?

Dobiega właśnie koniec Mistrzostw Świata TFT: Reckoning, a wraz z tym poznamy tegorocznego zwycięzcę. Być może będziemy świadkami zamknięcia się turnieju szybciej niż pięć gier, ponieważ zasady zostały zmienione. Aktualnie taktycy muszą zdobyć 18 punktów oraz posiadać pierwsze miejsce w jednej z gier.

Finał rozpocznie się 4 października o godzinie 11:00. Jak zawsze transmisję na żywo znajdziemy na Polsat Games oraz Kanale TFT.