Mistrzostwa Świata w Hearthstone odbędą się w grudniu!

hearthstone KZGXiaobai mistrzostwa świata
Fot. Tony Liu

Blizzard ogłosił datę zbliżających się Mistrzostw Świata. Turniej odbędzie się 18 – 19 grudnia, a zawodnicy powalczą o pulę nagród wynoszącą 500000 dolarów!

Wraz ze zbliżającym się końcem sezonu drugiego Hearthstone Grandmasters 2021, Blizzard ogłosił datę zbliżających się tegorocznych Mistrzostw Świata!

Kto zagra na Mistrzostwach Świata Hearthstone?

Ośmiu najlepszych graczy z całego globu zagra pod koniec roku o tytuł mistrza świata oraz miejsce w galerii Mistrzów. Znamy czterech zawodników, którzy są już pewni miejsca na turnieju.

Zobacz też:   Esport powrócił do Spodka: mamy mistrzów Hearthstone!

Pierwszym z nich jest argentyński gracz Facundo “Nalguidan” Nahuel Pruzzo, zwycięzca pierwszego sezonu amerykańskich Grandmasterów. Następny na liście jest japoński zawodnik Wataru “Posesi” Ishibashi triumfator Grandmasterów w regionie Azji i Pacyfiku. Europejskie rozgrywki zwyciężył hiszpański zawodnik Barcy eSports David “Frenetic” Neila Quiñones i to on będzie reprezentował stary kontynent. Jako czwarty, za zwycięstwo w chińskim turnieju Gold Series zakwalifikował się Huang “KZGXiaobai” Dehui będzie miał szansę wystąpić na najbardziej prestiżowym wydarzeniu Hearthstone w tym roku.

Cztery wolne miejsca na Mistrzostwach Świata

Brakującą czwórkę graczy poznamy już w najbliższych tygodniach, ponieważ wciąż trwa drugi sezon Grandmasterów 2021. Rozgrywki zakończą się 10 października, zwycięzcy amerykańskiego, Azji i Pacyfiku oraz europejskiego regionu nagrodzeni są bezpośrednim awansem na turniej. Ostatnie miejsce przeznaczone jest dla najlepszego gracza w Chinach. Zwycięzca turnieju Gold Series, który zostanie rozegrany na początku listopada, powalczy w nadchodzących Mistrzostwach Świata. Warto podkreślić, że najważniejszy turniej w zeszłym roku odbył się online przez pandemie. Nadchodzące rozgrywki zapowiadają się niezwykle interesująco. Graczy walczących o pozostałe miejsca możemy oglądać na oficjalnym kanale Hearthstone na platformie YouTube podczas Grandmasterów 2021.