Swole Patrol zastąpi duński skład FunPlus Phoenix!

CSGO Swole Patrol FPX
Fot. HLTV

FPX od kilku dni borykało się z problemem braku kilku zawodników w drużynie, przez co miało problem wystartować w drugiej fazie ligi Flashpoint.

Problem ten wynikł z faktu iż z duńskiego składu grającego w fazie pierwszej odszedł es3tagu, przechodząc do Astralis, a CadiaN czyli AWPer zespołu powiedział, że wraca dziś do Danii.

Przedstawiciele Flashpoint zakomunikowali portalowi HLTV, że zespół zastępczy zostanie znaleziony przed programem selekcji. FPX niestety przegrała oba mecze, skutkując zajęciem czwartego miejsca w grupie C podczas pierwszej fazy ligi.
Drużyna w której w której skład wchodzi freakazoid, Austin “Cooper-” Abadir, Edgar “MarKe” Maldonado, Victor “food” Wong, and Jordan “Zellsis” Montemurro, używają nazwy drużyny Swole Patrol od czasu ich wydania przez eUnit 8 marca.

Od tej chwili, dzięki temu zaproszeniu freakzoid wraz ze swoją ekipą, będą teraz reprezentować FPX przez pozostałą część tego sezonu, zastępując tym samym duński zespół który rozegrał tylko pierwszą część fazy Flashpoint. Zespół składający się z Marco „Snappi” Pfeiffera i Caspera „cadiaN” Møllera został zakontraktowany przez FPX z Heroic, ale umowa najwyraźniej się rozpadła po tym, jak Patrick „es3tag” Hansen zmienił drużynę podpisując umowę z Australis.

W tym momencie Swole Patrol jest drugą drużyną w Ameryce Północnej, która bierze udział w obu ligach CS:GO, czyli ESL Pro League 11 oraz Flashpoint zaraz obok MIBR. W związku z tym iż FPX zajęło ostatnie miejsce w pierwszej fazie, drużyna z Ameryki południowej będzie zmuszona do wygrania swojej grupy w drugiej fazie, żeby mieć szanse na zakwalifikowanie się do play-offów.

FPX trafiło do grupy B z takimi drużynami jak MAD Lions, Chaos czy c0ntact Gaming, którzy wygrali swoje grupy w fazie pierwszej. Nie wiadomo jednak czy Chińska organizacja podpisze w przyszłości długoterminowe umowy z nowymi zawodnikami.
Start drugiej Fazy Ligi miał miejsce dzisiaj, a rozpoczęły ją mecze z grupy A. Mogliśmy już zobaczyć w akcji pojedynek Copenhagen Flames z HAVU, a właśnie trwa spotkanie Cloud9 z Envy.

Pierwszy sezon ligi Flashpoint napotkał na swojej drodze kilka problemów z wystartowaniem w związku z pandemią koronawirusa. Innym problemem tej ligi był bezpośredni konkurent – ESL Pro League, który zagarnął sobie wiele topowych, światowych drużyn, zapewniając sobie wyłączność i uniemożliwiając im uczestniczenie w turnieju Flashpoint.