IEM Katowice 2022: G2 i FaZe z awansem do półfinałów, Virtus.Pro i Gambit wracają do domów

G2 CS:GO
Fot. G2 Esports
- Reklama -

W piątek rozgrywane były dwa spotkania ćwierćfinałowe tegorocznego IEM Katowice. Po kilku godzinach emocji, wyłoniono dwóch kolejnych półfinalistów, którzy już jutro staną do walki o wielki finał.

G2 2:0 Virtus.Pro

Jako pierwsi do walki o półfinał stanęli reprezentanci G2 i Virtus.Pro. Niko i spółka, niesieni głośnym dopingiem katowickiej publiczności mimo początkowych problemów, rozprawili się z formacją Yekindara 2:0.

Najciekawsza była zdecydowanie pierwsza mapa, w której potrzebowaliśmy aż trzech dogrywek, by wyłonić zwycięzcę. Świetnie zaprezentował się na niej debiutujący przed publicznością mONESY, który wykręcił niesamowity wynik – 45 zabójstw.

- Reklama -

Z kolei na Ancient od początku do końca mogliśmy oglądać dominację G2. Francusko-europejski zespół pozwolił rywalom na zdobycie tylko pięciu punktów, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału, gdzie podejmą Natus Vincere.

FaZe 2:0 Gambit

W drugim spotkaniu zmierzyli się ze sobą zawodnicy FaZe i Gambit. Górą z tego pojedynku wyszli zawodnicy europejskiej formacji, którzy pokonali formację z strefy CIS wynikiem 2:0.

Karrigan i spółka, mimo gry bez Raina, świetnie weszli w mecz, wygrywając mapę rywala 16:5. Dobrze spisał się “JKS”, który zastępował Norwega, a sam wykręcił statystyki 17-11.

Na Inferno rozgrywka się wyrównała, ale z wskazaniem na FaZe, które ponownie okazało się lepsze od rosyjskiej formacji, tym razem wygrywając 16:11.

Półfinały rozegrane zostaną jutro. Tak jak wspomnieliśmy, G2 podejmie Natus Vincere, a z kolei FaZe podejmie duńskie Heroic.

- Reklama -