PDW zostaje mistrzem 6 sezonu Ultraligi!

lol ultraliga pdw dv1 czajekk
Fot. Devils.one

3 lata IHG czekało na powrót do finału Ultraligi. Wtedy zwyciężyli serię wynikiem 3-2. Dzisiaj powtórzyli ten sukces dominując nad PDW!

Illuminar Gaming 1 – 0 PDW

Camille / Lee Sin / Orianna / Varus / Thresh vs. Jax / Xin Zhao / Ziggs / Kalista / Nautilus

W drafcie IHG miało jeden cel. Wybrać Camille dla LeQu i jak najwięcej komfortowych wyborów dla pozostałych zawodników. Udało się pozyskać Thresha, Lee Sina oraz Oriannę. Po drugiej stronie Riftu stanęło PDW z Ziggsem oraz Xin Zhao w swoich rękach.

Pierwsza krew meczu i serii padła dopiero chwilę przed 10 minutą na górnej alejce. Jej autorem był nie kto inny jak LeQu i jego Camille. PDW musiało zadowolić się zabezpieczeniem Heralda. Jeśli mowa o obiektach pierwszy smok padł znowu na stronę graczy Oka.

PDW odpowiadało gdzie się dało. Mimo kolejnego upadku Colora zdobyli ponownie Heralda oraz pierwszą cegłę na środkowej alejce, a zaraz po niej kolejne dwie na górnej.

Środkowa faza rozgrywki stała pod znakiem dominacji PDW. Odrobili większość strat, a w 23 minucie udało im się odnaleźć genialną walkę drużynową, która pozwoliła wykluczyć przeciwną drużynę i zdobyć pierwszego dla nich smoka tej serii.

Gra zaczęła się wymykać z rąk IHG, jednak mimo strat w kolejnej walce udało im się zebrać smoka i ustawić w punkcie duszowym przed kolejnym smokiem piekielnym. Okazało się, że był to początek sukcesów Illuminatów. Chwilę później wyłapali leśnika drużyny przeciwnej na rzece w okolicach Barona co pozwoliło im z łatwością zdobyć ten obiekt na mapie.

Ekipa Eścika w posiadaniu wzmocnienia Baronowego doprowadziła do genialnej dla siebie walki drużynowej na środkowej alejce. Zwycięstwo w walce dało im cztery łatwe zabójstwa, a następnie inhibitor przeciwnika.

Gdy IHG myślało już o zakończeniu spotkania PDW niespodziewanie wygrało walkę drużynową i zabrało Starszego Smoka, ponownie zbliżając się poziomem złota do przeciwników. Ci nie chcąc walczyć przeciwko wzmocnieniu Eldera odpuścili także Barona i ekipa Czajka stała się potężnym faworytem do zwycięstwa tej mapy. IHG postanowiło zaryzykować, gdy Color odłączył się od drużyny. Mimo wzmocnień u przeciwnika IHG zdobyło cenne wykluczenia oraz… dwa inhibitory! Spotkanie zakończyło się już chwilę później, dzięki genialnemu backdoorowi w wykonaniu Eścika.

Illuminar Gaming 1 – 1 PDW

Tahm kench / Lee Sin / Orianna / Aphelios / Thresh vs. Jayce / Xin Zhao / Seraphine / Caitlyn / Nautilus

W przygotowaniu do drugiej mapy PDW zrobiło to, czego AGO nie umiało przez 3 mapy. Camille została zbanowana wysyłając LeQu na inną postać pierwszy raz od 4 spotkań w studiu.

PDW rozpoczęło również mapę z przytupem zaczynając serię od pierwszej krwi na Apheliosie. W odpowiedzi IHG wykluczyło Czajka za pomocą Lee Sina. W kolejnych minutach PDW powolnie budowało drobną przewagę w złocie, zdobywając pierwszego smoka, oddając jedynie Heralda, który nie był w stanie zabrać żadnej wieży. IHG w odpowiedzi obudziło się w 15 minucie. Znaleźli zwycięstwo w dwóch walkach drużynowych z rzędu oraz ukradli smoka tuż sprzed nosa Brunessa.

IHG wydawało się, że znalazło stabilizację gry przez najbliższe 8 minut, gdy chwilę po pojawieniu się Nashora PDW znalazło genialną walkę. Wykluczyli dwóch zawodników IHG i przejęli Barona. Mało brakło, aby Chris dał radę wykraść ten obiekt, jednak Bruness popisał się o wiele lepszym refleksem w chaosie walki. Z tym wzmocnieniem ekipa Czajka w 26 minut zamknęła spotkanie wyrównując wynik serii.

PDW 1 – 2 Illuminar Gaming

Gnar / Xin Zhao / Akali / Seraphine / Nautilus vs. Fiora / Diana / Viktor / Varus / Thresh

Na trzeciej mapie PDW utrzymało swoją zwycięską taktykę blokady Camille. Oddali za to kilka komfortów dla IHG, jakimi są Varus, Thresh, Diana i Viktor. Ich przeciwnicy zdecydowali się na wybór Gnara przeciwko LeQu oraz agresywnej Akali na środkową alejkę. Jedynym minusem kompozycji PDW był zdecydowany brak możliwości zadawania ciągłych obrażeń.

Początek rozgrywki stanął pod znakiem dominacji IHG. Jeszcze przed 5 minutą Chris dokonał rzezi przeciwników i jego Diana już chwilę później miała wynik 4/0/0. IHG jednak również popełniało błędy w tej grze. Kompletnie bez walki oddali pierwszego Heralda.

Chris nie miał zamiaru się zatrzymywać na tym, co zdobył na początku mapy. Kolejne momenty gry to nadal dominacja ze strony Diany, ale także dolnej alejki. ZAMULEK zdobył przed 14 minutą wszystkie punkty opancerzenia wieży przeciwnika oraz pierwszą cegłę.

Mimo tak potężnej dominacji PDW było w stanie zabrać przeciwnikowi dwie wieże z górnej alejki,. Nie zmieniło to rosnącej przewagi w złocie IHG, która w 20 minucie wynosiła ponad 7000 sztuk złota. To prowadziło do tego, czego każdy się spodziewał. Po powrocie Nashora na Summoners Rift IHG znalazło szybki team fight, aby wykluczyć przeciwników i zabezpieczyć to błogosławieństwo dla swojej drużyny. Z tym wzmocnieniem Illuminar bezproblemowo skończyło mapę i czekało w punkcie meczowym na ruch opponenta!

Illuminar Gaming 2 – 2 PDW

Gnar / Diana / Sett / Varus / Thresh vs. Aatrox / Xin Zhao / Twisted Fate / Caitlyn / Nautilus

O dziwo ku zaskoczeniu wielu PDW w drafcie na czwartej mapie nie zdecydowało się na blokadę Diany w pierwszej rotacji banów. Za to zobaczyliśmy kontynuację wykluczenia Camille. Zmian także nie mieliśmy w wyborach. Thresh, Varus, Xin Zhao oraz Nautilus to postacie, które widzieliśmy już nie raz w tej serii. Ostatnim pickiem w pierwszej fazie dla IHG była dominująca w poprzedniej rundzie Diana. Druga część draftu natomiast podkręciła atmosferę do maksimum. Dostaliśmy Gnara i Setta dla IHG oraz Aatroxa i Twisted Fate’a dla PDW!

Czwarta mapa rozpoczęła się PONOWNIE pierwszą krwią dla Diany. Walki jednak trwały na całej mapie i sekundę później ZAMULEK zdobył zabójstwo na kubYDzie na dolnej alejce. IHG budowało przewagę od samego początku gry!

PDW znalazło kontaktową walkę na rzece zdobywając trzy darmowe zabójstwa za Heralda. Problemem dla nich był ponownie Varus, który cały ten czas farmił na dolnej alejce i zdobywał cenne złoto z wieży przeciwnika.

W 15 minucie niebieska drużyna Oka miała jedynie 2 tysiące sztuk złota przewagi, jednak dwa smoki i umieszczenie większości funduszy na Varusie i Dianie dawało im olbrzymią przewagę w walkach drużynowych.

Kolejna walka drużynowa poszła o wiele lepiej po myśli PDW. Wykluczyli 4 zawodników IHG i… udali się na smoka, nie Barona. Zdecydowali, że odsunięcie IHG od smoczej duszy o kolejne 4 minuty jest dla nich ważniejsze, niż błogosławieństwo Nashora.

Scenariusz ten powtórzył się po paru chwilach. Illuminar Gaming nie zauważyło Colora i jego Aatroxa na swoich plecach, ktory genialnym wejściem wykluczył strzelca IHG. Bez prowadzącego Illuminar się posypało, a PDW dało radę bez Nashora i bez smoków zakończyć mapę przed 30 minutą wchodząc do bazy przeciwnika dolną alejką.

Illuminar Gaming 2 – 3 PDW

Camille / Xin Zhao / Orianna / Caitlyn / Nautilus vs. Fiora / Viego / Viktor / Kog’Maw / Thresh

Draft na ostatniej mapie serii i sezonu przyniósł mnóstwo zaskoczeń. Ponownie zobaczyliśmy Camille… jednak tym razem w rękach Colora! W banach PDW celowało bardzo mocno w Chrisa, natomiast IHG w Czajka. Jeśli chodzi o wybory postaci obydwie drużyny zdecydowały się na wybory komfortów. Niespodziewanym plot twistem natomiast okazał się Kog’Maw dla ZAMULKA z Błyskiem oraz… Teleportacją.

Początek mapy solidnie należał do PDW. Nie był to dobry start dla Chrisa, który w pierwszych minutach upadł dwukrotnie i oddał pierwszego smoka. Zemstę znalazł chwilę później zabijając Colora. Mimo przewagi PDW w pierwszych minutach gry, to LeQu zdobył pierwszą cegłę tej mapy.

PDW pokazało dominację na tej mapie zdobywając wszystkie cztery smoki kompletnie odpychając IHG i Chrisa od tych neutralnych celów na mapie. Miało to też pozytywne strony dla Illuminar, które również zyskało dostęp do odblokowanego Starszego Smoka!

W tańcu na rzece przed smokiem PDW usadowiło się w o wiele lepszej pozycji odpychając przeciwnika od obiektu. IHG nie poddawało się i próbowało przeszkodzić ekipie Brunessa, jednak zakończyło się to jedynie jeszcze większą tragedią. PDW na spokojnie mogło udać się z uzyskaną przewagą na Barona, a następnie otworzyć bazę Illuminatów i zakończyć serię z mistrzostwem!