Pickem zmieniony! Kiedy i dlaczego warto typować?

Fot. Riot Games
Fot. Riot Games

Wraz z mistrzostwami świata zawsze jednym z głównych tematów jest pickem. Wypełniając je, każdy może wcielić się w role eksperta, ale nie każdemu się udaje.

Czym jest pickem?

Pickem to zabawa istniejąca od 2015 roku, polega na typowaniu układu tabeli oraz wyników. Do tej pory tylko dwóm osobom udało się perfekcyjnie ułożyć swój pickem. Stało się to w 2016 oraz 2019 roku. Przypomnijmy, że w grupach trzeba było ustawić drużyny miejscami, które zajmą, a w playoffach wytypować całą drabinkę, czyli wskazać wszystkich zwycięzców. Zadanie bardzo trudne, ponieważ wystarczy, że nie wyjdzie jeden ćwierćfinał i już w najgorszym przypadku można mieć przegraną połowę drabinki.

Zobacz też:   Top Esports wygra worldsy? Pora na ranking najlepszych!

Dlaczego warto brać udział?

W tym roku zadanie będzie nieco łatwiejsze, gdyż w fazie pucharowej najpierw będzie się typowało ćwierćfinały, a dopiero po nich półfinały i następnie finał. Zmieniło się także nagradzanie, w 10 sezonie Riot Games jest bardziej hojne i jest kilka innych nagród, poza corocznymi specjalnymi ikonkami. Już za samo wytypowanie i zatwierdzenie pickemów fazy grupowej gracze dostaną 500 niebieskiej esencji. Natomiast w późniejszych etapach czekają: odłamek losowego bohatera, 500 pomarańczowej esencji oraz w finale skrzynka i klucz.

Najważniejszą informacją jest jednak główna nagroda, czyli za perfekcyjny pickem. W tym roku jest to pięć superskórek i zestaw ikonek. Poza tym do wygrania jest komputer Alienware Aurora, laptop Area-51M R2 oraz około 9000 złotych. Także szykujcie multikonta is próbujcie ustrzelić swoje, ewentualnie pożyczcie od bliskich, a wygrana po połowie (śmiech)!

Kiedy można zacząć?

Pickem będzie dostępny już 1 października, a czas na wypełnienie będzie do 3 października, do godziny 8:00. Fazę ćwierćfinałową wytypować można będzie 12 października. Za to półfinały 19, a finał 26, powodzenia! Typować TUTAJ!