Czas na Main Event – czyli o losowaniu grup EU Masters 2020

lol ul ago rogue
Fot. AGO Rogue
- Reklama -

Wczoraj wieczorem miało miejsce losowanie grup na największy turniej w Europie.

Niestety ilość informacji o której się odbędzie losowanie była okrojona, ani na Twitterze, ani na oficjalnej stronie (która nie działa) nie było podanej godziny, ale przynajmniej znamy jego wynik. Ja przyjrzę się bardziej grupom naszych, polskich drużyn.

Grupa B (Myślę że jest to jedna z dwóch najmocniejszych grup.)
AGO Rogue ??
Vodafone Giants ??
LDLC OL ??
Defusekids ??

- Reklama -

Faworytem z pewnością jest Hiszpańska drużyna, w której gra Erdote. Wygrali fazę zasadniczą w swojej lidze z bilansem 15-3, a w playoffach pokonali 3-0 G2 Arctics i w finale 3-2 Movistar Riders (Które wcześniej rozgromiło 3-0 znane każdemu MAD Lions Madrid). W ich składzie są sami bardzo doświadczeni zawodnicy, każdy z nich grał wcześniej na EU Masters przynajmniej raz, poza Atillą, który jak wiemy grał ostatnie 2 lata w EULCS/LEC.

W poprzednim roku Giants zajęło na tym turnieju drugie miejsce, w składzie zostali TheAntonio (Toplaner) oraz trener – Fearless. Warto dodać że swój epizod w EULCS miał także jungler – Lamabear.

Drużyną która moim zdaniem nie wyjdzie z grupy na rzecz AGO (Ich wam nie trzeba przedstawiać) jest LDLC OL. Zespół w którym gra niewątpliwa legenda League of Legends – YellowStar. Zdecydował się on na powrót, na pozycję supporta (Ostatnie dwa lata był trenerem). LDLC zwycieżyło fazę zasadnicza w swoim regionie z rekordem 12-2. W finale play-off, który odbył się przedwczoraj, jednak nie poszło im po myśli, zostali zmiażdżeni 3-0 przez GamersOrigin i na żadnej mapie nawet nie byli blisko wygrania. Mimo to zespół na pewno nie jest słaby, poza “Żółta Gwiazdą” gra tam Hades, który miał okazję reprezentować region Turecki na MSI 2019 oraz trzej również mający doświadczenia na scenie zawodnicy.

Najsłabszym ogniwem w tej grupie jest Defusekids, czyli mistrz Holandii, drużyna która awansowała do głównej fazy, pokonując 2-1 Sector One w play-in.

Grupa C
K1ck Neosurf ??
Schalke Evolution ??
Movistar Riders ??
Team Singularity ??

W tej grupie zdecydowanie najmocniejszą ekipą jest Schalke Evolution, które zdominowało swoją ligę mimo zmian na linii głównego składu grającego w LEC, a akademią. Zakończyli fazę zasadniczą na pierwszym miejscu, z bilansem 14-4, a w play-offach pokonali dwukrotnie mousesports (2-0 i 3-1). Ten skład obfituje w wielu doświadczonych graczy. Ich strzelec – Neon wygrał rok temu EU Masters grając w składzie akademii Misfits, a wcześniej mogliście go kojarzyć z tego że przez długi czas tworzył w Origen duet z polskim wspierającym – Illuzjonistem. Za to SirNukesAlot grał w 2018 roku w EULCS i od dłuższego czasu gra w znaczących zespołach. Patrząc na to że w lidze Niemieckiej było wiele bardzo mocnych składów, a GamerLegion które ledwo dostało się tam do playoff, gra również w głównej fazie EU Masters, to poziom Schalke musi być naprawdę wysoki.

Myślę że o drugie miejsce w grupie walczyć będą K1ck Neosurf oraz Movistar Riders. Obie drużyny były vicemistrzami swoich regionów. Tym co łączy obie ekipy jest fakt że najbardziej znanymi graczami są toplanerzy. Estończyk Beansu od 5-6 lat utrzymuje się na solidnym poziomie, grał w bardzo wielu ekipach będących w challenger series, można powiedzieć że jest weteranem tych rozgrywek, ale na EU Masters grał tylko raz i odpadł w grupie fazy play-in. Pozostała czwórka Movistar to mniej znani zagranicznej publiczności zawodnicy, ale za to bardzo znani na swojej rodzimej scenie, w końcu dwaj Portugalczycy i dwaj Hiszpanie.

Duński zespół jest tym, po którym nie spodziewamy się za wiele. Największy bagaż doświadczeń ma ich strzelec – Reje, który kiedyś grał jeden split w EULCS. Później pojawiał się w lidze Niemieckiej oraz Tureckiej. Nordycka liga nie należy do czołowych lig Europy, ale trzy razy jednej drużynie udało się wejść do playoff głównej fazy, a Ninjas in Pijamas doszło do finału tych rozgrywek.

Niestety nie poszczęściło się naszemu dziesiątemu reprezentantowi – Tabasko, trafił on do “grupy śmierci” z GamerLegion, GamersOrigin i BT Excel.

- Reklama -