Blumigan wraca do AGO Rogue – znamy trenera akademii!

ago rogue european masters league of legends
Fot. Michal Konkol / Riot Games

AGO Rogue mocno otworzyło 2022 rok. Akademia Łotrów ogłosiła, że ich trenerem będzie Blumigan, który wraca do swojego gniazda i będzie prowadził drużynę w Ultralidze.

Blumigan wraca do gniazda

W 2019 roku trenerem Rogue był Blumigan, który prowadził takie gwiazdy, jak Inspired, czy Larssen. Po wygraniu Ultraligi i słabym występie na EU Masters Blumigan rozstał się z akademią RGE. Następnie przeniósł się do głównego składu Łotrów, gdzie był asystentem trenera. Warto wspomnieć, że Blumigan ma międzynarodowe doświadczenie i był obecny nawet na najważniejszym turnieju w ciągu roku, czyli Mistrzostwach Świata.

Teraz Blumigan postanowił wrócić do gniazda, które reprezentował w poprzednich latach. Co prawda te wygląda nieco inaczej, ale doświadczony trener dobrze zna atmosferę na polskiej scenie. Tym razem przyjdzie mu poprowadzić akademię Łotrów w składzie z m.in. Sinmivakiem, czy Luckerem. Na pewno wyzwanie, przed jakim stoi, jest trudne. Wiemy, że z Ultraligi jest regularny odpływ dobrych graczy i musi szyć z tego, co ma.