LEC: pierwszy tydzień bez Hexflash przez Setta!

lol alistar hexflash
Fot. Riot Games

Zgodnie z informacjami dostarczonymi za pomocą Twittera przez Head of Esports Riotu w Europie Hexflash został wyłączony w pierwszym tygodniu LEC.

Hexflash wyłączony!

Jak poinformował nas dzisiaj Head of Esports w Riot Games, w Europie Hexflash będzie niedostępny w pierwszym tygodniu LEC. Sytuacja jest efektem błędu gry występującego z tym czarem przywoływacza.

Przypomnijmy czym jest Hexflash. Mówimy tutaj o umiejętności postaci, którą możemy zdobyć wybierając odpowiednią runę lub masterkę do gry. Podczas, gdy nasz normalny Flash będzie się odnawiał dostępny będzie Hexflash. Działa on niemal identycznie. Pozwala nam skoczyć (Flashnąć) postacią do przodu, jednak nie natychmiast. Hexflash musi zostać naładowany, tak samo jak np. ultimate Fiddlesticka. Dłuższy czas ładowania umiejętności pozwoli użyć skoku na dłuższą odległość.

I tutaj problemem okazuje się wspomniane ładowanie umiejętności. Gdy podczas przygotowania do skoku za pomocą Hexflasha przeciwnik użyje na nas umiejętność ostateczną Setta nasz Błysk zablokuje się. Do końca gry nie będziemy mogli używać ani zwykłego Flasha, ani Hexflasha.

Problem okazał się na tyle skomplikowany, że Riot zdecydował się wyłączyć tę umiejętność z gry podczas najbliższego tygodnia LEC oraz… LCK.

Wpływ na scenę

Gracze zauważają, że jest to spory problem dla Europejskiej sceny. Umiejętność jest bardzo popularna wśród wielu postaci grających na dolnej alejce. Na przykład Alistar, Nautilus, Leona czy Rell decydują się na Hexflasha niemal w każdej grze. Dla drużyn i zawodników oznacza to kompletną zmianę strategii na nadchodzący weekend zaledwie dwa dni przed startem rozgrywek!

Jak wiemy błąd nie ma nic wspólnego z aktualnie wchodzącym na serwery patchem 11.12 i występował już o wiele wcześniej. Niestety mimo oczekiwań wielu osób nie został on poprawiony w dzisiejszej aktualizacji, stąd tak drastyczna zmiana w najbliższym tygodniu LEC.