Reprezentant Polski wspiera akademię w Valoranta!

devils one mateusz klich
Fot. devils.one

Polski pomocnik, Mateusz Klich, ogłosił w środę, że został ambasadorem akademii w Valoranta. Podopieczny Paulo Sousy i Marcelo Bielsy będzie wspierał projekt tworzony we współpracy z devils.one oraz Riot Games!

Mateusz Klich został ambasadorem akademii devils.one w Valoranta!

Coraz więcej mówi się w mainstreamowych mediach o esporcie i zaangażowaniu sportowców we wspieranie różnych projektów. Kilka dni temu Polskę obiegła informacja, że Mateusz Klich był bliski założenia swojej organizacji esportowej, jednak projekt na ostatniej prostej nie doszedł do skutku. Co się odwlecze, to nie uciecze i w środę, na dwa dni przed startem Euro 2020, reprezentant Polski ogłosił, że został ambasadorem akademii devils.one w Valoranta.

Polski pomocnik i zawodnik Leeds wiele razy brał udział w różnych inicjatywach esportowych i jest czynnym graczem. Tym razem projekt wspiera jednak młodsze osoby, a dokładnie to U16. Dzieci ze stowarzyszenia „Drzewko” będą mogli wziąć udział w akademii i razem ze wsparciem Klicha, devils.one oraz Riot Games spróbują spełnić swoje esportowe marzenia. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane już w środę, 09.06.2021, w Esports Performance Center.

Miło mi Wam ogłosić, że zostałem Ambasadorem Akademii Valorant U16, w której to udział wezmą dzieciaki ze stowarzyszenia “Drzewko”! Projekt ten tworzymy wraz z Riot Games oraz devils.one. Naszym celem jest pokazanie, że każdy z nas ma prawo do spełnienia marzeń, niezależnie której dziedziny dotyczą – nauki, sportu czy esportu” – napisał na swoim Instagramie reprezentant Biało-Czerwonych.

Biorąc pod uwagę, że coraz więcej zawodników gra w esportowe tytuły, co mogliśmy zaobserwować po vlogach na kanale Łączy Nas Piłka, pozostaje nam mieć nadzieje, że tacy zawodnicy jak np. Zieliński, również zaangażują się w kolejne projekty związane z esportem lub gamingiem.