EU Masters: Cinkrof w finale, MOUZ odpada z turnieju!

lol eu masters kc cinkrof
Fot. Ultraliga / Radosław Makuch

Tegoroczne EU Masters jest pełne niespodzianek. Nikt nie spodziewał się, że w półfinałach zobaczymy tylko Cinkrofa na szczęście Polak awansował do finału!

Dzisiejszego popołudnia podczas EU Masters czekały na nas dwa pojedynki pełne emocji. dla kibiców z Polski z pewnością ważniejsze było to drugie. Pochodzące z Francji KC z Cinkrofem na pokładzie walczyło o wielki finał.

Wielka Brytania w Wielkim Finale EU Masters

BTXL 1 vs. 0 MOUZ

Renekton / Hecarim / Malzahar / Kai’Sa / Rell vs. Gnar / Xin Zhao / Akali / Seraphine / Nautilus

Początek gry zdecydowanie należał do BTXL, ponieważ Hatrixx i spółka wzięli piekielnego smoka oraz pierwszą krew. Natomiast w walce drużynowej w 16 minucie znakomicie zainicjował Markoon i brytyjska drużyna ograła rywali 3-0. Później XL wyłapywało rywali powiększając swoją przewagę. Jednak MOUZ nie odpuszczało i w kolejnych walkach 5 na 5 Lider zadawał olbrzymie obrażenia. Z drugiej strony Baron wpadł w ręce BT Excel. Aczkolwiek nie odmieniło to losów w następnej walce, gdyż znów wygrało mousesports. Później gra się trochę uspokoiła i wydawało się, że o wszystkim rozstrzygnie walka o oceaniczną duszę. W tej z początku górą były myszki, ale potem przeciwników zaorał Orome i dzięki niemu akadamia XL zgarnęła smoka oraz Nashora. Za to po kolejnej walce ich łupem padł nexus rywali! Rumuński toplaner zakończył tą mapę ze statystykami 9/2/8!

BTXL 1 vs. 1 MOUZ

Gnar / Hecarim / Orianna / Jinx / Rell vs. Gragas / Xin Zhao / Yone / Seraphine / Nautilus

W drafcie nastąpiło kilka zmian, przede wszystkim Mouz wykluczyło Kaisę, która była w sporej mierze podstawą do zwycięstwa BTXL na pierwszej mapie. Niezmienny pozostał wybór junglera dla akademii Excel, tam znów pojawił się Hecarim dla Markoona.

wszystkim wydawało się, że już teraz ta seria się zakończy i będziemy mogli przejść do spotkania na które wszyscy czekają KC vs UCAM. Nic bardziej mylnego. Początek tej mapy wyglądał bardzo podobnie. Od pierwszych minut drużyna Hattrixa, czyli BTXL utrzymywało przewagę w złocie, mimo oddania dwóch bardzo wczesnych smoków. Mimo utrzymującej się sytuacji na mapie Mouz dało radę zebrać jeszcze trzeciego smoka tym samym ustawiając się na punkcie duszowym.

W 27 minucie dzięki rozległej walce drużynowej Excel po zdobyciu dwóch zabójstw i błędzie LIDERa zdobyło Barona Nashora i wydawało się być na prostej drodze, aby zakończyć to spotkanie zwycięstwem. Już chwilę później kolejny błąd LIDERa dał jego przeciwnikom możliwość unicestwienia czerwonej drużyny.

Mouz mimo utracenia inhibitora znalazło zbawienną dla siebie walkę w 34 minucie gry zdobywając 3 za 0 i barona nashora na swoje konto. Ekipa LIDERA w przeciwieństwie do przeciwników wykorzystała te wzmocnienie o wiele lepiej i chwilę później zakończyła spotkanie!

MOUZ 1 vs. 2 BTXL

Gragas / Hecarim / Ryze / Varus / Rell vs. Renekton / Nidalee / Orianna / Ezreal / Rakan

Trzecią mapę rozpoczęliśmy od niespodzianki w drafcie. Ponownie zobaczyliśmy w tym meczu Hecarima, jednak tym razem trafił on w ręce Mouz! Również BTXL zdecydowało się na zmianę stron.

Gdyby pominąć draft moglibyśmy stwierdzić, że oglądamy powtórkę poprzedniego spotkania. Mouz zdobyło dwa pierwsze smoki, ale oddało przewagę złota. Mapa wyglądała na bardzo wyrównaną aż do 27 minuty, w której najpierw Excel genialną walką zbiera głowy przeciwników, smoka, a chwilę później Barona Nashora. Tym razem nie powtórzyli błędów z poprzedniej mapy i wzmocnieni tym błogosławieństwem zakończyli spotkanie!

Jeszcze Polska nie zginęła – Cinkrof w finale!

UCAM 0 vs. 1 KC

Aatrox / Hecarim / Sylasem / Ezreal / Rell – Camille / Udyr / Twisted Fate / Jinx / Galio

Początek pierwszej mapy drugiego półfinału EU Masters był całkiem spokojny. Presję na rywalach wywierał Cinkrof i nawet był bliski zgarnięcia eliminacji, gdyby nie błysk w ścianę. Aczkolwiek niedługo po tym Karmine Corp zdobyło pierwszą krew na górnej alei. Za to UCAM wyłapało Targamasa i wzięło Herolda.

Potem długo nic się nie działo, aż do walki drużynowej na dolnej alei. W niej dobrze zaczęło UCAM, ale powędrowało za daleko, co wykorzystali Cinkrof oraz Adam wchodzący na plecy. Podobnie potoczyły się dwie kolejne akcje, gdyż KC dominowało nad rywalami. Co prawda UCAM Esports Club próbowało się jeszcze bronić, lecz KC było zbyt silne i zakończyło rozgrywkę w 29 minucie!

KC 1 vs. 1 UCAM

Irelia / Udyr / Viktor / Jinx / Leona vs. Aatrox / Skarner / Orianna / Kaisa / Alistar

Początek drugiej mapy dostarczył nam mnóstwa walk już od pierwszych minut. Mimo, że początek wyglądał dobrze dla ekipy Polaka, tak UCAM bardzo szybko odpowiedziało kilkoma zabójstwami.

KC wyrównało wynik na mapie dobrą grą wokół obiektów neutralnych i zdobyciem dwóch smoków. UCAM nie spodobał się taki obrót spraw. Kolejne dwie walki drużynowe na górnej alejce oraz rzece zakończyły się fatalnie dla KC. W 15 minucie ekipa z Hiszpanii prowadziła 10-4 i 2 tysiącami sztuk złota. Kolejna walka pozwoliła ponownie wykluczyć trzech zawodników KC i otwarcie dwóch wież na środkowej alejce dzięki Heraldowi.

Dopiero w 25 minucie KC znalazło walkę, która pozwoliła im wrócić do starcia o finał. Kilka zabójstw i Baron Nashor prawie dał im wyrównanie w złocie. Niestety nie mogli się nacieszyć tym wzmocnieniem zbyt długo. Już 2 minuty później UCAM unicestwiło przeciwników w walce drużynowej pod smokiem i ustabilizowało ponownie swoją pozycję na mapie. Nie popełniając więcej błędów pozycyjnych UCAM zakończyło starcie w 31 minucie zabierając nas do 3 mapy tego pojedynku!

Zobacz też:   Karmine Corp wygrywało z G2 Esports na scrimach!

KC 2 vs. 1 UCAM

Trzecią i ostatnią mapę serii rozpoczęliśmy od wykluczenia Skarnera przez KC w fazie wyborów. Postać ta narobiła tyle problemów KC że zdecydowali się na jego pozbycia najszybciej jak tylko się dało. Do gry powrócił również Renekton.

W samym meczu od pierwszych minut mogliśmy oglądać walki drużynowe na dolnej alejce z których ze zwycięstwem wychodziła ekipa Cinkrofa po jego świetnych zagraniach Lilią. Chwilę później walka przeniosła się na górną rzekę, gdzie ponownie polski jungler poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. W 10 minucie przewaga wynosiła już 2,5 tysiąca złota oraz Herald!

Kilka minut później wydawało się, że UCAM znalazło walkę drużynową pod smokiem, która pozwoli im wrócić do gry. Na szczęście kibiców z Polski tak się nie stało, a KC wyprowadziło tę walkę na prostą, przy okazji zdobywając struktury przeciwnika. Swoją szansę UCAM dostało ponownie w 18 minucie i tym razem ją wykorzystali. Czteroosobowy shock-wave od Orianny pozwolił zwyciężyć teamfight ekipie z Hiszpanii i zmniejszyć przewagę przeciwnika.

W 23 minucie po dwóch podejściach Baron Nashor padł na konto Karmine Corp, jednak chwilę później aż czterech zawodników tej drużyny upadło, a tylko Jinx pozostała przy życiu.

Po fatalnym błędzie Dreedego na Urgocie KC zdobyło środek mapy i kolejnego smoka. W odpowiedzi UCAM wzięło Barona oraz parę minut dalej swojego trzeciego smoka ustawiając obydwie drużyny w punkcie duszowym.

Pojedynek znalazł rozwiązanie w 40 minucie walką pod baronem z której zwycięstwem wyszło Karmine Corp!

Finał EU Masters przed nami!

Wielki Finał tegorocznej wiosennej edycji EU Masters będziemy mogli oglądać już jutro o godzinie 18:00. Akademia Excel podejmie w nim Karmine Corp, w którym pozostał jedyny reprezentant naszego kraju. Nie jest to POLSKI FINAŁ, ale nadal mamy szansę zobaczyć tryumfującego rodaka. Spotkanie w formacie BO5 będziemy mogli oglądać jak zwykle na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube!