Mamy decyzję w sprawie meczu Anonymo vs. NIP!

csgo flashpoint anonymo nip
Fot, Flashpoint

Chwilę przed trzecią w nocy otrzymaliśmy oficjalną informację o decyzji Flashpoint w sprawie meczu Anonymo vs. NIP – nie jest dobrze.

Ogromna fala protestów i sprzeciwów ze strony naszej krajowej oraz ogólnoświatowej społeczności CS:GO na nic. Decyzją organizatorów Flashpoint piątkowy mecz Anonymo Esports vs. Ninjas in Pijamas zostanie powtórzony. Na szczęście i nieszczęście dla Polaków – nie cały. Powtórnie zostanie rozegrana jedynie ostatnia mapa – Mirage – przy wyniku 1:1.

Piątkowe spotkanie

Dla wszystkich osób, które jakimś cudem nie są zaznajomione z sytuacją spieszymy z wyjaśnieniem. Po rozpoczęciu pojedynku gracze NiPu skarżyli się na 30-40% straty pakietów podczas gry. Początek spotkania został opóźniony o niemal godzinę. Mimo braku rozwiązania problemu spotkanie kontynuowano, a Ninje wygrały mapę druzgocącym wynikiem 16:3. Po drugiej mapie, która zakończyła się zwycięstwem Anonymo ponownie NiP zwrócił się do administratorów z prośbą o pomoc. Administratorzy turnieju zdecydowali się kontynuować spotkanie, decyzję tłumaczą w oświadczeniu:

“()admin nie mógł, z czysto subiektywnych podstaw, podjąć decyzji o przełożeniu meczu, ponieważ tylko jedna drużyna twierdziła, że ma problemy; ponieważ wtedy wszelkie decyzje o przełożeniu meczu podjęte na podobnych zasadach mogą zagrozić uczciwości rywalizacji w każdym meczu.”

Zobacz też:   Kiedy pieniądze zaczynają psuć zdrową rywalizację! Murem za Anonymo!

Ostatecznie trzecia mapa padła łupem Polaków i to oni w piątek wieczorem cieszyli się ze zwycięstwa, które chwilę później zostało im odebrane.

Reakcja NiP

Włodarze Ninjas in Pijamas złożyli protest kolejnego dnia przeciwko decyzji administracji turnieju. Niestety na ich korzyść działa fakt, że po dogłębnej analizie wykazano, że problem leżał po stronie serwera gry, a nie szwedów.

“W sobotę rano zarząd NIP wystąpił z formalną prośbą o powtórzenie meczu, dostarczając danych i informacji, aby udowodnić, że problemy, z którymi borykają się gracze, nie były spowodowane niczym, co było pod ich kontrolą, a zatem w oparciu o oficjalny regulamin, mecz powinien zostać powtórzony.”

W swoim oświadczeniu Flashpoint potwierdził słowa zarządu Ninjas in Pyjamas przyznając się do winy i wskazując błędy po stronie swoich serwerów.

“Po ponad 8 godzinach testów i analiz udało się zidentyfikować problem, który dotykał graczy NIP, który był spowodowany konfiguracją bezpieczeństwa serwera i który powodował poważną i trwałą utratę pakietów dla wszystkich graczy, niezależnie od centrum danych, routingu, korzystania z VPN lub innych opcji zwykle dostępnych dla graczy i drużyn, aby uniknąć typowych problemów z routingiem.”

Powtórka spotkania

Obojętnie czy nam się to podoba czy nie, spotkanie zostanie powtórzone dzisiaj wieczorem o godzinie 21:00. Zawodnicy ponownie wejdą na serwer, aby raz jeszcze rozegrać finałową mapę spotkania – Mirage.