EA zapowiada przełomowy rok dla FIFY!

FIFA Real Madryt
Fot. EA Sports

EA ogłosiło szereg zmian. Większość z nich może być wprowadzone w życie dzięki pojawieniu się na rynku Playstation 5 oraz XBOXa Series X.

Mierne pierwsze wrażenie.

Wydanie w grudniu FIFY 21 na konsole nowej generacji wywołało ogromne zamieszanie wśród społeczności. EA zadbało o to, aby każdy gracz o tym usłyszał. W sieci dostępnych było wiele nagrać oraz ujęć ukazujących fragmenty rozgrywki. Jak się jednak okazało, najnowsza technologia nie przyniosła ze sobą oczekiwanych rezultatów na każdej płaszczyźnie. Sam gameplay pozostał niezmieniony – występujące dotychczas schematy oraz błędy FIFY 21 były obecne na konsolach nowej generacji. System rozgrywania meczów we wszystkich trybach online oraz offline nie ujrzał rewolucji.

Wielką zmianę na plus zaliczyła natomiast grafika. EA dodało wiele nowych animacji, wyszczególnili detale twarzy oraz obiektów na stadionie. Na plus trzeba zaliczyć jeszcze szybkie oraz płynne ładowanie się menu gry. Takie kosmetyczne zmiany mogą wynikać z tego, iż osoby posiadające FIFĘ na PS4 lub XBOXa One mogą grać za darmo na konsolach nowej generacji. Gdy FIFA 14 przechodziła z PS3 i XBOXa 360 na nowe konsole, zmuszeni byliśmy raz jeszcze zakupić grę. Różnice wtedy były widoczne na pierwszy rzut oka, a przeskok w rozgrywce był odczuwalny natychmiastowo.

Mbappe FIFA
Fot. EA Sports

Świetne wyniki finansowe EA

Mimo tego, że EA nie cieszy się najlepszą opinią publiczną, wciąż może chwalić się swoimi liczbami. CEO tej firmy, Andrew Wilson, jakiś czas temu przedstawił zestawienie liczbowe za pierwszy kwartał 2021 roku. Zarobki netto firmy zwiększyły się o 15% względem poprzedniego roku. Zakładana wartość została przekroczona o ponad 600 milinów $!

Na ten moment w FIFĘ 21 gra ponad 100 milionów osób na całym świecie. Względem FIFY 20 tryb FIFA Ultimate Team powiększył się o 30% oraz ilość rozgrywanych meczów zwiększyła się o 80%. Rekordy popularności biją również takie gry wydawnictwa jak Apex Legends, Madden NFL oraz The Sims.

Origin EA Sports gry
Fot. EA Sports

Potencjał konsol nowej generacji

Dyrektor generalny EA zapowiada wielkie zmiany wraz z wydaniem swoich nowych gier sportowych. Tytuły, które mają podlec największej rewolucji to FIFA 22, Madden 22, NHL 22, F1 2021 oraz PGA Tour Golf. Przy współpracy z Codemasters, EA zamierza również zintensyfikować prace nad kultowym tytułem.

Need for Speed będzie zdecydowanie znaczącą częścią naszej przyszłość. […] Dzięki połączeniu EA z Codemasters możemy poszerzyć zakres naszych prac.

Andrew Wilson – EA Sports.

Wiele wskazuje na to, że FIFA pozostanie przy silniku Frostbite, który jest w grze od 2016 roku. Możemy mieć tylko nadzieję, że EA wykorzysta potencjał, który niosą ze sobą Playstation 5 oraz XBOX Series X. Będziemy mogli cieszyć się wtedy długimi godzinami spędzanymi przy naszej ulubionej grze.