Pierwszy tydzień Star Cup TFT. Jak poradzili sobie Polacy?

Teamfight Tactics Star Cup TFT Set 5
Fot. Riot Games

Cały turniej Teamfight Tactics Star Cup to 16 zawodników, z czego reprezentuje nas 4 zawodników z Polski! Jak im poszło po pierwszym tygodniu rozgrywek?

Tydzień temu, dokładnie 11 maja odbyła się pierwsza faza turnieju Star Cup TFT. Dla przypomnienia warto wspomnieć, że w ramach turnieju udział wzięło 16 zawodników, z czego 4 najlepszych graczy Ultraligi TFT reprezentowało polskie barwy, czyli Bartłomiej “Zbrojson” Zbroja z x-kom AGO, Kacper “Shircane” Piśniak oraz Łukasz “Sage” Strzyżewski z DV1 i Alan “Aki” Biały z Izako Boars.

Finał zaplanowany jest na 1 czerwca. Walczyć jest o co, ponieważ najlepszy zgarnie wygraną w wysokości 10 tysięcy euro!

Jak poradzili sobie Polacy tydzień temu?

Mamy czym się chwalić, ponieważ zmagania reprezentantów Polski na tę chwilę wyglądają fenomenalnie! W grupie A zawalczył Shircane, który ukończył pierwszy tydzień na 2 miejscu, zbierając 13 punktów. Niewiele zabrakło, aby zająć 1 miejsce, bo tylko (albo aż!) 3 punktów.

W grupie drugiej, czyli B kibicowaliśmy pozostałym reprezentantom. Z pierwszym miejscem wyszedł Aki, który zdobył 14 punktów. Taką samą ilość punktów osiągnął zawodnik z Węgier – Chinese Superbot. Zbrojson z 3 miejscem oraz 11 punktami, natomiast Sage z 7 miejscem zgarniając 6 punktów.

standings week1 star cup tft
Fot. Riot Games

Zapraszamy do oglądania drugiego tygodnia zmagań w Polsat Games na kanałach Twitch oraz Youtube już dzisiaj o godzinie 18. Za mikrofonem staną dzisiaj Dawid “Azonh” Letachowicz, Cezary “Blackfireice” Cholewski, Michał “Myha” Francuz oraz Daniel “Rajon” Pastusiak!