SieraN: Swój występ oceniam nieźle, ale liczyłem na wynik 7-2

masters hs la
Fot. PlayHearthstone / Freepik

Właśnie trwają playoffy rozgrywanego online turnieju Masters Tour w Hearthstone, a my porozmawialiśmy z naszymi reprezentantami, którzy zakończyli już swój udział w turnieju!

Najlepszym wynikiem popisał się SieraN, który wygrywając 6 z 9 rund fazy swiss otarł się o awans. Z Patrykiem Sierańskim rozmawiał Paweł Zawiszowski.

Zawisza: Jak oceniasz swój występ? Na ile liczyłeś, jak oceniasz swoją grę? Czy zauważyłeś już teraz, jeszcze na świeżo jakieś błędy w samej grze lub w tym jak ułożony był twój lineup?

SieraN: Swój występ oceniam nieźle, ale liczyłem na wynik 7-2 i on by mnie w pełni satysfakcjonował, bo poprawiłbym nim swój rezultat z Bukaresztu (również 6-3 przyp.red). Z lineupu jestem zadowolony, bo po prostu były to 4 najlepsze decki według mnie w obecnej mecie, a co do samej gry to mam wrażenie, że w niektórych sytuacjach mogłem po prostu zagrać lepiej.

Czy zgodzisz się, że po wygraniu Polish Cupa we Wrześniu, dobrym wyniku pod koniec ubiegłego roku w Bukareszcie i najlepszym z naszych reprezentantów wyników dzisiaj, jesteś obecnie najlepszych graczem w Polsce?

Ostatnio całkiem nieźle mi idzie, ale myślę, że to nadal za mało żeby nazwać się najlepszym w Polsce.

To kto jest w tym momencie przed tobą?

Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć (śmiech).

To też jakaś odpowiedź. Jakie są twoje plany na resztę roku? Tryhard w eliminacjach do kolejnych Mastersów, walka o topkę na ladderze czy może finały ligi Battleriff?

Najbardziej mi teraz zależy na zakwalifikowaniu się do Master Toura w Szwecji i na finały Ligi Battleriff Pro Legends, dlatego skupię się w najbliższym czasie na zakończeniu jej na jak najwyższej pozycji. Oczywiście, będę też próbował swoich sił na ladderze i niezbędnych do gry w Mastersach Open Cupach.

Ilu miejsc w TOP8 Ci brakuje, aby pojechać do Szwecji?

Nadal 5, więc muszę po prostu wygrać jeden z Open Cupów (na Mastersa można się zakwalifikować wygrywając jeden z ponad 100 turniejów eliminacyjnych lub 5-krotnie meldując się w najlepszej ósemce przyp.red).

Czy od kiedy związałeś się z Teamem PvP pojawiły się jakieś oferty z innych zespołów?

W PvP gram od października i jak do tej pory nie otrzymałem żadnych nowych ofert z innych drużyn.

No to na zakończenie: jak się zapatrujesz na nachodzącą rewolucję w Hearthstone, która przyjdzie wraz z kwietniową rotacją?

Myślę, że to będzie fajne odświeżenie mety i będzie się przyjemniej niż obecnie grało.

Dalsze zmagania zawodników można śledzić na oficjalnym kanale Hearthstone na Twitch.tv.