K1CK bez litości w Ultralidze! Pompa odpada z turnieju!

lol ultraliga k1ck puki style raxxo
Fot. K1CK
- Reklama -

Czwarte miejsce w sezonie zasadniczym było tylko drobnym potknięciem. Po druzgocącym zwycięstwie na devils.one K1CK miażdży Pompę 3-0!

K1CK 1 – 0 7MORE7 Pompa Team

Gnar/hecarim/Orianna/Tristana/Nautilus – Sylas/Olaf/Ahri/Xayah/Alistar

Pierwsza mapa od początku była bardzo zacięta i nikt nie przeważał. Widzieliśmy mnóstwo wymian zabójstw, smoków i wież. Jednak w walkach drużynowych świetną robotę robił Matisław, który raz po raz rzucał skuteczne umiejętności specjalne.

- Reklama -

K1CK 2 – 0 7MORE7 Pompa Team

Sion/Skarner/Orianna/Tirstana/Nautilus – Aatrox/Lillia/Jayce/Xayah/Alistar

Druga odsłona serii była już dużo bardziej jednostronna. K1 od początku gry dominowało na mapie. Puki Style i spółka pierwszą krew zgarnęli na górnej alei. Tam Bruness wszedł w przeciwnego toplanera i go wyeliminował, a rywale zrobili to samo z Kackosem. Jednak ten na umiejętności pasywnej Siona był w stanie wziąć ze sobą Warszi’ego. Później rozgrywka nieco się uspokoiła, ale K1CK kontrolowało mapę i powoli powiększało swoją przewagę aż do końca.

K1CK 3 – 0 7MORE7 Pompa Team

Gangplank/Hecarim/Orianna/Tristana/Leona – Gnar/Olaf/Viktor/Kai’Sa/Sett

Trzecia mapa była gwoździem do trumny dla PT7, ponieważ K1CK od początku ich miażdżyło. Matisław w pierwszych dziesięciu minutach dwukrotnie wyeliminował Warszi’ego w pojedynkach na środkowej alei. Potem swoje dołożyły dobre zejścia Brunessa. Jednak potem Pompa miała parę dobrych akcji i skutecznie przedłużała rozgrywkę. Natomiast Warszi nawet ukradł Barona. Aczkolwiek po paru zaciętych wymianach górą okazali się zawodnicy K1CK i to oni awansowali na EU Masters. Oznacza to, że po raz trzeci w historii polskiego składu i po raz czwarty w historii organizacji pojawią się na EU Masters.

Co dalej w Ultralidze?

Po kolejnym zwycięstwie w fazie pucharowej K1CK przechodzi do kolejnej rundy. W pojedynku o finał od wczoraj czeka tam już IHG, które po fenomenalnej serii musiało ustąpić AGO Rogue pierwszeństwa do miejsca w finale Alior Bank Ultraligi. Kolejne spotkania będziemy mogli oglądać już za tydzień, 23 i 24 marca na antenie Polsat Games lub na kanale na Twitch oraz YouTube.

- Reklama -