Czy Unicorns Of Loves ponownie zdominuje swój region?

Fot. David Lee / Riot Games
Fot. David Lee / Riot Games

Jako ostatnie z głównych lig ruszyło LCL. Tam od paru splitów górą jest Unicorns Of loves. Aczkolwiek w 2021 roku są składy, które również mogą powalczyć.

Poprzedni sezon był dla regionu CIS przełomowym. Już wiosną mieliśmy dwie drużyny, które znacznie się wyróżniały, czyli Rox i UOL. Natomiast latem Jednorożce nie miały sobie równych. To wzbudziło spore oczekiwania wśród fanów tego regionu. W końcu we wcześniejszych latach nie brakowało wiele do awansu do głównej fazy mistrzostw, a teraz mistrz LCL wyglądał jeszcze lepiej. Na szczęście się udało, Unicorns Of Loves pokonało 3-0 SuperMassive Esports. Co prawda w fazie grupowej skończyło z rekordem 0:6, ale i tak ekipa Nomanza pokazała się z dobrej strony.

Unicorns Of Loves w 2021 roku

Po tym dobrym występie miałem nadzieje, że UOL zostanie w tym samym składzie na następny sezon. Jak się okazało, odszedł tylko strzelec zespołu. Gadget w tym sezonie zagościł w mousesports, gdzie całkiem dobrze sobie radzi w lidze niemieckiej. Reszta składu pozostała bez zmian, a do czwórki: BOSS, AHaHaCik, Nomanz, SaNTaS dołączył Frappii.

Zobacz też:   LCL: UoL ponownie jedzie na Mistrzostwa Świata!

Francuz w paru ciekawych ekipach już grał. Swoją przygodę zaczynał w brytyjskiej drużynie Enclave. Co ciekawe wraz z nią wyeliminował polskie Team Ascent w pierwszej edycji EU Masters. Poza tym jednak nie zdobyli żadnych sukcesów. W 2019 Frappii zaczął grać w serii francuskich turniejów Open Tour France. Tam trzykrotnie w trzech różnych składach udało mu się zająć drugie miejsce. Dzięki temu został zauważony i latem 2020 roku zagrał w Team MCES wraz z Kikisem w składzie. Niestety tego epizodu nie zapamięta dobrze, ponieważ MCES miało mnóstwo problemów i zakończyło split na ostatniej pozycji. Teraz ma przed sobą sporą szansę, ale też i duże wyzwanie.

Inne silne składy w LCL

Uważam, że największym rywalem dla UOL będzie Gambit Esports. Również jest to skład, w którym czwórka graczy: Dreampullka, Phlaty, Shiganari i Lekcyc gra ze sobą już długo. W ich sytuacji na przestrzeni czasu zmieniał się tylko leśnik. Wiosną był to Four jeszcze w składzie drużyny Rox. Jednak latem warunkiem przejścia do Gambit było to, że leśnikiem musiała być gwiazda organizacji, czyli Diamondprox. W obu splitach udało im się osiągnąć finał LCL, z tą różnicą, że wiosną byli na pierwszym miejscu w fazie zasadniczej, a latem ugrali jedną mapę w finałowym starciu. Natomiast w 2021 roku ich junglerem będzie PvPStejos, co jest bardzo ciekawą informacją. Zwłaszcza dlatego, że Ukrainiec w 2020 roku był trenerem, a wcześniej przez pięć splitów grał na górnej alei. Z gry na pozycji leśnika możecie go kojarzyć z czasów drużyny Albus NoX Luna, z którą awansował do ćwierćfinałów mistrzostw świata.

Drugim solidnie wyglądającym składem jest CrowCrowd. Zespół jest ciekawym połączeniem, gdyż toplaner i jungle ekipy, czyli NoNHoly i MightyDragon grali ze sobą w poprzednim splicie i wraz z CC awansowali do fazy pucharowej. Podobna sytuacja ma miejsce na dolnej alejce, ponieważ duet Kinzu oraz Jestkui Max grał ze sobą przez cały 2020 i w dwóch różnych drużynach zajął miejsce w czołowej czwórce LCL. Wszystko dopełnia młody środkowy, który jako jedyny nie ma żadnych sukcesów na koncie. Griffon w poprzednim sezonie dwukrotnie zakończył split na ostatnim miejscu.

Aktualna sytuacja w tabeli

Aktualnie samodzielnym liderem jest nie kto inny jak Unicorns Of Loves. Zespół trenowany przez Sheepy’ego zwyciężył wszystkie swoje cztery spotkania. Z czego dwa na plasujące się ex aequo na drugim miejscu Gambit Esports i One Breath Gaming. Tych drugich nie opisywałem, więc wspomnę tylko o tym, że toplanerem zespołu jest Smurf znany z gry dla Albus NoX Luna. Trzecią drużyną zajmującą drugie miejsce z rekordem 3:1 jest CrowCrowd. Aczkolwiek na swojej drodze pokonali jedynie zespoły z dolnej części tabeli, a przegrali na OBG. Piąte jest Rox (2:2), a ostatnie miejsca zajmują: Dragon Army (1:3), Vega Squadron (0:4) i debiutujące w lidze CTRL PLAY (0:4).

Na papierze najciekawszymi spotkaniami w następnej kolejce są:

  • Sobota, 16:00 Gambit Esports vs CrowCrowd
  • Niedziela, 16:00 One Breath Gaming vs Gambit Esports
  • Niedziela, 17:00 CrowCrowd vs Rox

Jednorożce grają na CTP i VEG, więc szykują się bardzo jednostronne mecze.