Ultraliga powraca na ekrany widzów w Polsce!

lol ultraliga ihg tabasko
Fot. ESL / Kelly Kline

Zaczynamy 5 Sezon Alior Bank Ultraligi Mistrzostw Polski League of Legends! Każdy zespół zaczyna z czystą kartą, szczególnie nowi goście w lidze.

W pierwszym dniu zmagań zobaczymy kilka debiutów, ale też kilka powrotów na Polską scenę. Chociażby Lucker, strzelec drużyny AGO ROGUE, który po roku we Francji wraca na polskie podwórko. Będzie to pierwszy sezon bez przez niektórych kochanych, a niektórych nienawidzonych, orłów, PRIDE. Zobaczymy również debiut zawodniczki PIRANHA w Ultralidze, która wraz z ekipą Komil&Friends meldują się na starcie.

17:30 – Team ESCA Gaming vs 7more7 PompaTeam

Organizacja ESCA zdobyła miejsce w Mistrzostwach Polski, po wygraniu relegacji. Swój pierwszy sezon na najwyższym stopniu rozgrywkowym chcą zaakcentować bardzo mocno. Z drugiej strony jest organizacja 7more7 Pompa Team, która w tym sezonie jest realnym kandydatem do wygrania całej Ultraligi. Według mnie mecz potoczy się jednostronnie, Pompa nie powinna mieć problemów z ESCĄ, choć Ci mogą zaskoczyć swoimi niekonwencjonalnymi wyborami, jak Olaf na Topie ze strony Jaqena. Pamiętajmy, że w tym tygodniu nie zobaczymy behave ani Warsziego.

18:30 – devils.one vs Komil&Friends

Drużyna Komila otacza cień niepewności, starzy weterani, i nieznani gracze, z niskimi rangami. Jest to swego rodzaju eksperyment. Ta drużyna na pewno nie wniesie wiele do Polskiej sceny. Devils.one natomiast po stracie dużej ilości sponsorów i rozstaniu z drużyną League of Legends wracają z nowym, młodym składem. Gwiazdą tej drużyny jest Zamulek, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników na Polskiej scenie. Przewidywałbym tutaj różnicę wyniesioną z dolnej alejki, ponieważ duet Tantrum – PIRANHA znacząco będzie odstawać poziomem od Zamulka i Slippera. Chociaż musimy pamiętać, że strzelec drużyny Komila 9 lat temu był naprawdę uznanym graczem na polskiej scenie i zasilał szeregi słynnego KMT.

19:30 – Illuminar Gaming vs Gentlemen’s Gaming

Illuminar, z Czajkiem na czele podczas Trinity Force Cupu nie zaprezentowali się najlepiej. Myślę, że czas przedsezonowy w niezmienionym czasie wyszedł im tylko na dobre. Z drugiej stroni Gentlemeni z ich międzynarodowym składem, wyglądają co najmniej ciekawie. Powracający po banie Yashiro, który bardzo dobrze prezentował się w barwach PRIDE, budzi u mnie pozytywne emocje, chociaż zagadką jest jego forma. Cały skład Gentlemenów może powtórzyć sukces sprzed paru miesięcy ich poprzedników, ale czy zaczną z przytupem nowy sezon Ultraligi?

20:30 – K1CK Neosurf vs AGO ROGUE

Polskie „El Clasico”, pojedynek K1CK Neosurf z AGO ROGUE zawsze elektryzuje i budzi emocje. W tym splicie niestety nie doświadczymy pojedynku Woolite vs Puki Style, ale sama zaciętość walki między dwoma organizacjami jest bardzo ciekawa, odkąd drużyna Raxxo zawitała na salony zastanawiamy się tylko, kto wygra wszystko? K1CK czy AGO. Dziś możliwe, że dostaniemy trochę odpowiedzi na pytania, ale nie ważne jak się zaczyna, ważne jak kończy.

Transmisja rozgrywek jak w poprzednich sezonach na kanale Polsat Games w telewizji oraz na Twitchu i YouTube.