Tarzan w LNG Esports! Nowy skład powalczy o czołówkę?

Fot. Michał Konkol / Riot Games
Fot. Michał Konkol / Riot Games

Poprzedni sezon dla LNG był fatalny, więc wiadome było, że zrobią jakieś zmiany. Najgłośniejszą z pewnością jest wejście Tarzana do składu.

Fatalny rok dla LNG

2020 był pierwszym pełnym rokiem dla LNG Esports, ponieważ wcześniej występowali pod nazwą Snake Esports. Jednak początki bywają ciężkie i zajęli 16 pozycję wiosną i 13 latem. Także byli praktycznie najgorszym zespołem tego roku w LPL. Trochę mnie to zdziwiło, gdyż na papierze skład wyglądał solidnie, ale to nie wypaliło. Myślę, że głównym powodem był brak zgranie, ale też brak formy u Maple’a, który swoje najlepsze sezony ma już za sobą. Również Xx na tle innych junglerów wypadał mizernie, a dolna aleja miewała wzloty i upadki.

Zobacz też:   Edward Gaming wzmacnia się na sezon 2021!

Stałe punkty i nowe nabytki

Osobiście najbardziej chwaliłem Lighta, czyli strzelca LNG Esports. Ku mojemu zadowoleniu dziś wyszła oficjalna informacja o tym, iż 19-letni Chińczyk zostaje na pokładzie. Jego wspierającym najprawdopodobniej dalej będzie Iwandy, który w tym sezonie grał na przemian z Duanem (ten skończył karierę). Myślę, że to dobra decyzja, gdyż powinni dostać jeszcze jedną szansę gry w tym duecie.

Na środkowej alei LNG postawiło na dwóch zawodników. Pierwszym jest bardzo doświadczony Icon, znany z występów w Oh My God, w którym spędził aż pięć lat. 24-latek jednak nie osiągnął nic wielkiego, ponieważ ani razu nie dostał się na worldsy. Drugim nabytkiem został Plex, czyli 19-letni Koreańczyk, który ostatni rok spędził w Team WE. Tam radził sobie całkiem nieźle, lecz to Teacherma wywalczył sobie główne miejsce w składzie.

Za to na górnej alei zagra M1kuya, będący sporą zagadką, ponieważ jeszcze nie grał w LPL. 2020 rok spędził w Shu Dai Xiong Gaming, gdzie wraz z drużyną zdobył drugie miejsce w LDL. Oznacza to, że SDX było zdecydowanie najlepszą drużyną w drugiej lidze, spośród ekip niebędących akademiami.

Główna gwiazda LNG

Największym transferem jest przejście Tarzana. 21-letni Koreańczyk znany jest szerokiej publiczności z występów w Griffin. Wraz z Chovy’m grał tam pierwsze skrzypce i był uważany za największy talent światowej sceny. Emocje nieco ostudził tegoroczny sezon, gdyż na wiosnę GRF spadło z ligi, a latem Tarzan zrobił sobie przerwę. Mimo to uważam, że doświadczenia się nie traci, a do swoich najwyższych umiejętności da się powrócić. Także jest to spore wzmocnienie dla LNG i przyszły lider zespołu.

Pełny skład LNG Esports prezentuje się tak:

  • M1kuya 🇨🇳
  • Tarzan 🇰🇷
  • Icon 🇨🇳 / Plex 🇰🇷
  • Light 🇨🇳
  • Iwandy 🇨🇳

Uważam, że nie jest to skład pod rywalizację o czołówkę, ale też nie jest najgorszy. Plasowałbym ich w okolicach 10-12 miejsca w lidze, ale przy dobrych wiatrach czołowa ósemka jest możliwa.