Ilu graczy miało perfekcyjny Pick’em?

pickem 2021
Fot. Riot Games

Jeszcze nigdy nie było takiego finału Pick’emu! Kto otrzyma 6 Superskórek?

Mimo że Mistrzostwa Świata 2021 można uznać za zakończone, wśród graczy jeszcze nie do końca opadły emocje. Wygrana EDward Gaming nieustannie wzbudza zainteresowanie fanów z całego świata! Poza wygraną, graczy interesowało też, ilu dokładnie graczy miało idealny Pick’em? Liczba wygranych nigdy jeszcze nie była aż tak niska…

Kto powiększy swoją kolekcję o Superskórki?

Okazuje się, że nikt! Aby zdobyć pierwsze miejsce – należało mieć idealnie wytypowane rozgrywki, co odpowiadało 144 punktom. Z rankingu przygotowanego przez Riot Games dowiadujemy się, że jedynie jednej osobie udało się zająć 2. miejsce, co odpowiadało 134 punktom.

Fot. materiały własne

Gdzie znalazło się najwięcej osób?

Według statystyki przygotowanej przez Riot Games5,2 miliona osób znalazło się w rankingu dopiero na 6. miejscu. Odpowiada to jedynie 62 punktom. Co najciekawsze, nikt nie znalazł się na ostatnim miejscu rankingu, co oznaczałoby, że każda osoba biorąca udział uzyskała przynajmniej 6. punktów.

Problemy z nową mechaniką Pick’emu czy zaskakujące Mistrzostwa Świata?

Warto przypomnieć, że tegoroczny Pick’em znacząco różnił się od swoich poprzedników. Riot zastosował szereg nowości, które miałyby ułatwić graczom typowanie. Do dyspozycji mieliśmy między innymi: kryształową kule czy monetę, która losowała za nas. Jak widać, nowy system okazał się problematyczny dla fanów. Być może to również niespodziewane zwroty akcji w rozgrywkach Mistrzostw zadecydowały, że nikomu nie udało się zająć upragnionego 1. miejsca.

Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z swoich wyborów! Riot Games rozpoczął już rozdawanie E-sportowych Kapsuł, które powiększą Waszą wyjątkową kolekcje! Typowania można uznać za zamknięte, co oznacza, że widzimy się dopiero za rok!