Edward Gaming wzmacnia się na sezon 2021!

Fot. Edward Gaming / Twitter
Fot. Edward Gaming / Twitter
- Reklama -

2020 rok dla EDG z pewnością był sporym rozczarowaniem. Jednak przyszły powinien być dużo lepszy, ponieważ pozyskali takich zawodników, jak Flandre i Viper.

EDG jest jedną z najbardziej legendarnych organizacji w LPL, a nawet na świecie. Właśnie dlatego szóste oraz dziesiąte miejsce to ogromne rozczarowanie. W dodatku to już drugi sezon, w którym nie awansowali na worldsy, a przecież wcześniej byli na nich pięć razy z rzędu.

Zostawienie korzenia EDG

Uważam, że Edward Gaming podjęło bardzo dobre kroki w stronę poprawy. Przedłużyli kontrakty z Scoutem oraz Meiko, którzy byli mocnymi punktami tego zespołu. Poza tym dalej w ich składzie są Hope, Xiaoxiang i Jiejie. Ten pierwszy był bardzo chwalony przez wielu ekspertów, gdyż często był najmocniejszym i najstabilniejszym zawodnikiem w drużynie.

- Reklama -

Ciekawą informacją jest też to, że nie odchodzi ich były trener Clearlove. Natomiast powraca do roli junglera zespołu. 27-latek jest legendą Edward Gaming, gra tu od 2014 roku, więc dobrze, że mimo niepowodzenia w nowej roli, po prostu powraca do starej. Jako leśnik nie raz prowadził swoją ekipę do zwycięstw na scenie międzynarodowej. Największym jego sukcesem była wygrana na MSI 2015, 3-2 z SKT T1 w finale. Już wtedy w tym składzie grał Meiko, więc świetnie będzie zobaczyć korzeń zespołu znowu razem.

Nowe nabytki

Uważam, że już poprzedni skład miał potencjał, jednak coś się nie zgrało. Za to wraz ze wzmocnieniami powinno się coś poprawić, ponieważ Flandre i Viper to solidni zawodnicy. Tego drugiego pewnie zdecydowana większość kojarzy ze znakomitych występów w Griffin w 2018 i 2019 roku. Natomiast 2020 był dla niego fatalny, także zobaczymy czy odnajdzie się w nowym domu. Flandre to, mimo iż gra od 2014 roku na scenie, to jeszcze nic większego nie osiągnął. Od początku kariery grał w Snake Esports, które później zmieniło się w LNG Esports. Tamte składy miewały wzloty i upadki, jednak nawet w tak słabym roku, jak 2020. 22-letni toplaner był wskazywany jako solidny punkt swojego zespołu, więc dobrze, że dostanie szanse w lepszym zespole.

W roli trenerów zobaczymy Maokai’a, KenZhu i Corgiego. Ten pierwszy ostatni rok spędził w Vici Gaming, gdzie z pewnością wiele się nauczył u boku kkOmy.

- Reklama -