Team Liquid jedzie na Mistrzostwa Świata!

lol lcs liquid broxah
Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games

W nocy Team Liquid wywalczyło sobie zwycięstwo przeciwko Golden Guardians, a tym samym awans do kolejnej rundy fazy pucharowej oraz wyjazd na Worldsy!

Mimo, że seria podobnie do tej z Europy ponownie skończyła się dosyć szybkim 3-0 nie można odmówić GG walki. Nie była to pełna dominacja, jakiej by sobie życzyło Team Liquid. W każdej grze ich przeciwnicy reprezentowali silne wczesne fazy rozgrywki. Na szczególną uwagę zasługuje dolna alejka Złotej drużyny. To tam dominowali oni nad drużyną Tacticala.

Zobacz też:   LEC playoffs: Gilius w gazie, Schalke dominuje!

Niestety mimo starań, uporu i dobrej gry botem nie byli w stanie oni wygrać z TL. Próbowali wykorzystywać zdobytą przewagę, jednak doskonała macro gra, podejmowane decyzje i zarządzanie zasobami o stronie Liquid nie dawało im żadnych szans. W każdej z gier to oni zaczynali dominować od środkowej, aż po późną fazę rozgrywki. Zwycięstwo w tej serii dało im awans do TOP3 LCS oraz wyjazd na Mistrzostwa Świata.

Teraz Golden Guardian będzie musiało ponownie zmierzyć się przeciwko TSM, które pokonali w pierwszej rundzie fazy pucharowej. Obie drużyny znalazły się w drugiej rundzie drzewka przegranych – GG przegrywając wczorajszy mecz, a TSM eliminując Dignitas.