LEC: Nie tylko G2 i Fnatic! Ważne mecze w środku stawki!

lol lec excel caedrel
Fot. Michał Konkol / Riot Games

Oprócz meczu G2 na Fnatic, dzień nie zapowiada nam się zbyt ciekawie. Jednakże na pewno będzie nadal ważny w kontekście nadchodzącej fazy pucharowej!

17:00 Origen vs Schalke 04

Drużyna Neona zdecydowanie poprawiła swoją grę, co świadczyć o tym może ich trzecie zwycięstwo z rzędu. Origen z problemami, wczoraj średni draft przeciwko MAD, jednak ich sama gra nie była taka zła. Dziś będą mieli nieco więcej szans, a jestem pewien, że to drużyna, która na pewno chciałaby się znaleźć w fazie pucharowej. Dziś nie możemy widzieć u nich krzty zawahania, muszą tutaj wygrać. Mimo że Schalke ma jeszcze te matematyczne szansę, to wydaje mi się że musiał stać by się cud. Szczególnie że w nadchodzącym tygodniu będą mierzyć się na Fnatic i MAD Lions. Jactroll z ekipą muszą tutaj wygrać, szczególnie że ich sytuacja w tabeli też nie jest zbyt kolorowa.

18:00 Misfits Gaming vs Excel Esports

Jeden z ciekawszych meczów dzisiejszego dnia, obie drużyny się nieco poprawiły. Wczorajsza obecność agresywnego Denyka też dała o sobie znać i Misfits wygrało mecz na SK, mimo ciągłego młynu. Można byłoby wręcz przyrównać wczorajszy mecz do ciągnięcia liny. Raz po raz jedna z drużyn przeciągała sznur na swoją stronę, żeby za chwile go stracić. Jednak Misfits wygrało i wygląda na to że dziś też będą faworytami. Excel z przegraną na Schalke 04, gdzie ich gra nadal pozostawała wiele do poprawy. Obie drużyny nadal starają się o miejsce w fazie pucharowej, więc jak zawsze podkreślam, każda wygrana jest na wagę złota i może dać upragnione playoffy!

19:00 Rogue vs SK Gaming

Rogue to nadal na szczycie, wygrywa swoją powolną, ale bardzo stabilną grą. W SK panuje istny chaos, co widzieliśmy we wczorajszym spotkaniu. Dziś zderzenie się ze sobą tych dwóch stylów gry powinno stworzyć nam całkiem udane widowisko, mimo że większość z nas wie, kto wygra. Jednak w tym roku często zdarzają nam się zaskoczenia i dziś też tak może być, przynajmniej możemy mieć nadzieję, że tak będzie. Rogue, jak i MAD ma już zapewnione playoffy, więc aktulanie walczą tylko o jak najlepsze miejsca w fazie playoff.

20:00 Team Vitality vs MAD Lions

Młode „lwy” znów dominują i w tym dominującym stylu wygrywają wczorajszą grę na OG. Dziś nie powinno być inaczej. Drużyna Compa w tym momencie jest drugą najgorszą drużyną LEC. Ciężko dużo powiedzieć o tym spotkaniu, po tym, co wczoraj widzieliśmy w meczu na G2, gdzie nie wyglądało to nawet dobrze, Vitality powinno być darmowym zwycięstwem dla MAD Lions. Nie wiem jak wy, ale mnie ostatnimi czasy bardzo cieszą wygrane „lwów”. To jak ta drużyna potrafi się bawić grą, jak i poza grą, jak widzimy w tym ich kamerach po meczowych. Ta drużyna może być kandydatem do wygrania lub przynajmniej znalezienia się w finale summer splitu. I tego im właśnie życzę, bo jeśli mamy wypuścić na wordlsy drużynę, która wygląda właśnie tak. To biorę to w ciemno.

21:00 G2 vs Fnatic