TOP Esports wygrywa spotkanie na szczycie!

lol lpl TOP Esports
Fot. TOP Esports
- Reklama -

Mecz rewanżowy za finał wiosennego splitu LPL! Tam jak wiemy, wygrało JDG 3-2, lecz losy dzisiejszej serii potoczyły się dla TOP Esports zupełnie inaczej.

Już na pierwszej mapie zobaczyliśmy ciekawe wybory, takie jak Kayn dla Kanaviego i Kayle dla 369. Zasadniczo pierwsze minuty rozgrywki zadecydowały o jej losach, TES w 6 minucie wyszło na prowadzenie 4-0 po akcjach przy górnej alei, a mieli lepiej skalującą kompozycję. Następnie byliśmy świadkami efektu kuli śnieżnej, czyli powolnego zdobywania coraz większej przewagi nad przeciwnikiem. Ekipa Karsy, który świetnie zagrał Trundlem, zniszczyła nexus w 24 minucie.

Na drugiej mapie JDG zdecydowało się na zmianę strony na czerwoną i zmianę wszystkich wyborów. Ciekawymi wyborami były Sion dla 369 oraz Ashe dla Lokena. Zaczęło się dobrze dla JD Gaming, od wykorzystania superumiejętności Ashe do wyeliminowania przeciwnika i przejęcia środkowej alei. W 15 minucie losy meczu zupełnie się odwróciły, a zaczął wybrzmiewać duet Ezreal i Yuumi na dolnej alei TOP Esports. Podczas walki drużynowej w 20 minucie JackeyLove zdobył potrójne zabójstwo, po czym był już maszyną nie do powstrzymania. To, co działo się później, pokazywało, że jest to bardzo niezbalansowany botlane, TES nacierało cały czas do przodu, a ich strzelec dalej żył. JDG wyeliminowało go, dopiero gdy ten wbił w czwórkę rywali. To wiele nie zmieniło, ponieważ TOP Esports zwyciężało kolejne walki drużynowe i zakończyło grę w 29 minucie.

- Reklama -

Aktualnie TOP Esports znajduje się na fotelu lidera LPL, z rekordem 2-0 (4-0 w mapach). Jedyną drużyną bez porażki poza nimi jest LGD Gaming (4-2 w mapach). Oba zespoły zmierzą się ze sobą w przyszłą sobotę o 13:00.

- Reklama -