LCS 2020 Summer Split tuż za rogiem!

lol lcs tsm doublelift
Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games

Kto dostane się do playoffów? Która drużyna stanie na szczycie tabeli regular splitu LCS? Oto nasza tier lista ligi Amerykańskiej!

Lekko spóźniona, bo pierwsze gry rozpoczęły się dziś o trzeciej godzinie, gdzie to Evil Geniuses wygrało z 100T, a Cloud9 pokonało FlyQuest, jednak najważniejsze dwa dni przed nami i mamy nadzieję, że wybaczycie nam ten poślizg.

1. Cloud9

Chyba nie muszę wam przedstawiać jednej z potęg LCS i mistrza wiosennego splitu. Chmurki bez problemów wygrały Spring Split, gdzie przegrali tylko jeden mecz, a następnie w playoffach, dochodząc bez większych problemów do ich finału i wygrywając go 3-0 na FlyQuest. Można powiedzieć, że jest to drużyna o poziom wyżej od pozostałych zespołów. Ich solo linie wyglądają wspaniale, widać, że wiedzą, o co chodzi w grze drużynowej, a na dodatek świetnie grają macro. Co do Cloud9 muszę przyznać, że podziwiam to, jak bardzo się rozwijają, cały czas się uczą się próbując, nowych rzeczy, nie stoją w miejscu mimo tego, że są najlepsi i udowodnili to między innymi, tak bardzo dominując LCS. Chmurki są wręcz oczywistym faworytem do wygrania summer splitu.

2. Evil Geniuses

Drużyna, która według mnie po C9 pokazywała się najlepiej. Oczywiście mieli też słabsze momenty, w których możecie powiedzieć, że nie pokazywali się na top2. Jednak dla mnie takie pieniądze, jakie są wkładane w tą drużynę, muszą przynieść wyniki. Teraz dołącza do nich Huni, który ma zastąpić Kumo, myślę, że to zmiana na plus, mimo że Huni mocno osłabł, patrząc na jego zdolności indywidualne, ale nadal uważam, że jest lepszym zawodnikiem niż Kumo i może dobrze wpasować się do tego składu. Jiizuke przecież pokazywał się bardzo dobrze, zdobył nawet najwięcej MVP ze swojego zespołu, dodatkowo Svenskeren, MVP summer splitu 2019. Dolna alejka – Bang, Zeyzal, bardzo solidna, dobra linia zespołu. Evil Geniuses wygląda naprawdę dobrze i mimo że nie ma większych szans na powalczenie o pierwsze miejsce, myślę, że zobaczymy ich na tym drugim miejscu.

3. Team Liquid

Największy zawód poprzedniego splitu, wicemistrzowie MSI i podwójni zwycięscy 2019 roku, nagle przestają istnieć w walce o playoffy. Teraz odświeżają trochę swój skład, Tactical wchodzi już na stałe za Doublelifta, który wrócił do TSM. Zmieniają head coacha, którym zostaje Jett. Mam wrażenie, że są to małe, ale dobre zmiany, na pewno pomogą one powoli powrócić Liquid do walki o miano najlepszej drużyny w Ameryce. Nie wierzę w wersję, gdzie znów zajmowaliby ostatnie miejsca w tabeli, taki skład prosi się o topowe miejsca i myślę, że z Summer Splitem dojdą do siebie i zobaczymy, jak walczą o miejsce na mistrzostwach świata.

4. TeamSoloMid

Praktycznie zawsze jedna z drużyn z topki LCS, przed splitem do zespołu powrócił Doublelift, czyli legenda już amerykańskiej sceny, a nadal jeden z najlepszych zawodników. Wyobraźcie sobie tylko, jak odpala się Bjergsen i właśnie wspominany wcześniej strzelec. Dodatkowo w składzie znajdziemy takie osobowości jak Biofrost jeden z najlepszych supportów całej ligi, Broken Blade na górnej alejce i ich nowy jungler ściągnięty z akademii – Spica, o którym zawodnicy z podstawowego składu bardzo przychylnie się wypowiadali, a on sam ma nadzieję na udowodnienie swojej wartości i zostania w podstawowym składzie na dłużej. Ich roster wygląda cudownie i bardzo obiecująco, jeśli znajdą ze sobą synergię mogą spokojnie włączyć o miejsce na wordsach i jeszcze wyższe miejsce w summer splicie.

5. FlyQuest

FlyQuest ogólnie w poprzednim splicie pokazywali nam się w miarę stabilnie, a nawet dobrze. Regular split zakończyli na czwartym, miejscu, a w playoffach wiele z nas zaskoczyli, przegrywając słabą grą pierwszą serię, a następnie wygrywając na GGS, TSM i rewanżując się na EG, z którymi właśnie przegrali pierwszą serię, doszli do finału. Myślę, że FlyQuest z Solo, który świetnie zagrał playoffy i był jednym z filarów swojej drużyny, teraz pomoże podnieść poziom swojego zespołu. Oczywiście to kolejna drużyna, która spokojnie może grać o jeszcze wyższe lokaty, jednak w zestawieniu z innymi zespołami stwierdziłem, że piąta lokata to coś, o co ze spokojem mogą walczyć.

6. Dignitas

Dignitas zrobiło super zmiany na lato, za Huniego, który nie pokazywał się zbyt dobrze, wchodzi V1per. Jest to zmiana na duży plus, dodatkowo za Griga, według mnie najsłabszego zawodnika tej drużyny podczas trwania wiosennego splitu wchodzi Dardoch, który mam nadzieję wniesie bardzo dużo dobrego, a sam Aakadian będzie jego subem. Teraz, ta drużyna naprawdę mi się podoba, jeśli były momenty, w których radzili sobie bardzo dobrze, to z tym składem powinni osiągnąć jeszcze więcej. Froggen nadal prezentuje bardzo dobry poziom. Johnsun miał bardzo udany debiut i można powiedzieć, że był jedna z kluczowych zawodników Dignitas. Kolejna drużyna z bardzo wysokim sufitem, ciekawy jestem jak wpasuje się Dardoch, czy Froggen i Johnsun nadal będą się tak dobrze pokazywać i czy V1per, stanie się dobrym zmiennikiem Hunieg. Myślę, że ta drużyna może naprawdę namieszać w układzie drużyn w tabeli.

7. GoldenGuardians

Huhi zostaje podstawowym supportem, a Damonte wchodzi za GoldenGlue. Ogólnie GGS było zaskoczeniem tamtego splitu, ponieważ większość twierdziła, że to średni roester, raczej będą zamykać table, a drużyna Closera po prostu wdarła się do playoffów LCS bardzo dobrą grą. Myślę, że większość składu jest bardzo underrated zawodnikami. Hauntzer jest nadal bardzo dobrym zawodnikiem górnej alejki, Closer robi tytaniczną pracę dla GGS, a FBI jest dobrym strzelcem, może nie takim, który ma ciągnąć grę swojej drużyny co mecz, ale zawsze będzie grać dość solidnie.

8. 100 Thieves

Kolejny zespół o bardzo przybliżonym poziomie do wymienionych już wcześniej Dignitas, czy GGS. Posatwiłem ich niżej dlatego, że nie licząc Ssumdeya, to reszta solo linii „złodziejaszków” jest o wiele słabsza. Ryoma jest jednym ze słabszych zawodników środkowej alei w ameryce, który nie jest jakąś wybitną indywidualnością, również Cody sun ze Stuntem nie pokazywali od siebie tyle, ile od nich się oczekiwało, jednak nadal są solidnym botem z potencjałem na noszenie swojej drużyny. Jeśli poprawią swoje błędy, to może być całkiem dobra drużyna, która ma szansę zaskoczyć w kilku spotkaniach.