FaZe nową “jedynką” rankingu HLTV. x-kom AGO wraca do TOP 30.

Karrigan FaZe Clan
Fot. FaZe Clan

W niedzielę zakończył się XV sezon ESL Pro League, który zwyciężyli zawodnicy FaZe. Dzięki temu, Karrigan i spółka wyprzedzili Natus Vincere w rankingu HLTV.

Osiem miesięcy – tyle Natus Vincere utrzymywało się na prowadzeniu w rankingu HLTV. Po wygraniu przez S1mple’a i spółkę Majora w Bukareszcie wydawało się, że Na’Vi zacznie dominować scenę CS:GO, tak jak kiedyś Astralis czy Virtus.Pro. Początek 2022 roku należał jednak do FaZe, które po wygraniu IEM Katowice 2022 i ESL Pro League, zasłużenie wskoczyło na pierwsze miejsce w zestawieniu. Formacja Karrigana zgromadziła na swoim koncie 869 punktów. To o 103 więcej, niż drugie Na’Vi.

Spory awans zaliczyło także ENCE, które podczas wspomnianych rozgrywek ESL Pro League zajęło drugie miejsce. Drużyna z Hadesem i Dychą w składzie awansowała o cztery pozycję do góry i zajmuje obecnie szóstą lokatę, wyprzedzając m.in. NiP czy Vitality.

Polskich fanów CS:GO na pewno ucieszy fakt, że ponownie w TOP 30 znalazła się formacja znad Wisły. Tym razem jednak nie jest to Wisła Kraków, a x-kom AGO, które zajmuje 26 pozycje. Dla ekipy Furlana oznacza to awans aż o 18 pozycji względem poprzedniej odsłony rankingu.