G2 Esports poza zasięgiem reszty Europy. Król powrócił na tron!

lol lec g2 jankos scene
Fot. Michal Konkol / Riot Games

G2 Esports w perfekcyjnym stylu wygrały play-offy LEC, pokonując po drodze 3:0 Vitality, Misfits, Fnatic oraz Rogue. Jankos wrócił znowu na tron!

G2 znowu najlepsze w Europie

Gdy na początku sezonu pisałem, że G2 ma szanse wrócić na tron LEC, a ich bot lane może być najlepszym na Starym Kontynencie, to niewiele osób uważało to za możliwe. Teraz Samuraje pokazały, że ich potencjał jest ogromny. “Eksperci” przez długi czas uważali, że G2 nie ma większych szans na zwycięstwo w LEC, lekceważąc ten skład i stawiając na inne drużyny, bo głośniejsze nazwiska, czy rzekomo lepsi zawodnicy. Tymczasem, gdy doszło do play-offów, to okazało się, że na Samurajów nie ma mocnych. Przypomnijmy, że wygrali oni 3:0 z:

  • Vitality
  • Misfits Gaming
  • Fnatic
  • Rogue

Trudno sobie wyobrazić lepsze play-offy, bo G2 Esports po prostu pokazało, jak powinno się grać w tę grę i totalnie zdominowało resztę stawki, która po prostu nie dojechała. Teraz Jankos i spółka pojadą na MSI, gdzie spróbują znowu pokazać się z dobrej strony.

Przyszłość w młodych graczach

Wiele osób uważało, że to fnatic, czy Rogue mają lepsze składy, bo postawiły na bardziej znanych zawodników, co jest bzdura. BrokenBlade, Flakked oraz Targamas świetnie pokazali, że nie liczy się to, jak głośne jest Twoje nazwisko, a to, jaki masz potencjał, a dla tej trójki sufit jest bardzo wysoko. Na pewno stać ich tutaj na zwycięstwo w MSI, ale to wcale nie będzie proste zadanie.