3 mapy, 3 razy FaZe – Karrigan i spółka mistrzami IEM Katowice 2022

FaZe CS:GO

Przed chwilą zakończył się wielki finał X edycji IEM Katowice. Po niezwykle zaciętym spotkaniu, okraszonym wieloma dogrywkami, zwycięsko wyszli z niego zawodnicy FaZe, którzy pokonali G2 3:0.

Finał IEM Katowice 2022 rozgrywany był w systemie BO5 – do trzech wygranych map. FaZe zdecydowało się na zagranie Inferno i Dust 2, podczas gdy G2 wybrało Mirage i Ancient. Piątą, decydującą mapą miał być Nuke.

Inferno

Pierwszą mapę zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy G2, którzy po stronie CT wygrali 11 rund. Po zmianie stron Niko i spółka kontynuowali swoją dobrą grę, doprowadzając do wyniku 15:7. I gdy wydawało się, że już za chwilę przejdziemy na drugą mapę, to wtedy FaZe się obudziło. Karrigan i spółka najpierw wygrali osiem rund z rzędu, doprowadzając do dogrywki, a następnie w niej wygrali cztery pierwsze rundy, wygrywając pierwszą mapę wynikiem 19:15.

Mirage

Na drugiej mapie role się odwróciły. To FaZe świetnie weszło w spotkanie, wygrywając jedenaście rund po stronie CT. Tak samo jak na Inferno, po zmianie stron G2 wróciło do spotkania i doprowadziło do dogrywki. Tym razem jednak były one zdecydowanie dłuższe, bo do rozstrzygnięcia drugiej mapy potrzebne były aż cztery. Ostatecznie mirage zakończył się wynikiem 31:27 dla FaZe.

Dust 2

Trzecia mapa finałowego starcia była najbardziej wyrównana. Dobrze rozpoczęli ją zawodnicy FaZe, którzy wyszli na pięciorundowe prowadzenie, ale potem do głosu doszło G2, które po stronie CT było w stanie ugrać siedem rund. Po zmianie stron gra w dalszym ciągu była niezwykle wyrównana było bardzo blisko kolejnych dogrywek, jednak ostatecznie to FaZe zamknęło to spotkanie wynikiem 16:14.