IEM Katowice 2022: ENCE z Polakami w składzie przegrywa z NAVI

W pierwszym piątkowym meczu IEM Katowice 2022 triumfator ostatniego majora – Natus Vincere podejmowało ENCE z Dychą i Hadesem w składzie. Po trzymapowym starciu, do następnej rundy awansowało NaVi.

Spotkanie w I rundzie górnej drabinki grupy B rozgrywane było w systemie Best Of Three. ENCE zdecydowało się zagrać polską mapę – Mirage, natomiast Na’Vi klasycznie wybrało Nuke. Decydującą mapą został wybrany Overpass.

Mirage

Mirage od samego początku przebiegał pod dyktando triumfatorów PGL Sztokholm 2021. S1mple i spółka rozpoczęli od trzyrundowego prowadzenia. ENCE szybko odpowiedziało dwoma wygranymi rundami, jednak Na’Vi błyskawicznie wrzuciło piąty bieg, całkowicie dominując ENCE, pozwalając im na wygranie tylko jeszcze jednej rundy. Po zmianie stron formacja z regionu CiS ponownie wygrała rundę pistoletową i dwie kolejne, doprowadzając do wyniku 15:3. “Dycha” i spółka podjęli jeszcze próbę odrobienia strat, jednak po pięciu wygranych rundach z rzędu, Na’Vi w końcu zamknęło mapę wynikiem 16:8.

Nuke

Nuke, który przed tym turniejem był najlepszą mapą ukraińskp-rosyjskiej formacji, rozpoczął się bardzo podobnie jak Mirage, tyle że na korzyść ENCE, które rozpoczynało po stronie CT. W pewnym momencie europejski skład prowadził nawet 7:1, by ostatecznie wygrać pierwszą połowę wynikiem 12:3. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i “S1mple” i spółka byli w stanie wygrać zaledwie jedną rundę.

Porażka 4:16 na Nuke to najwyższa przegrana obecnego składu ukraińskiej organizacji.

Overpass

Decydująca mapa, Overpass rozpoczęła się dla ENCE jeszcze lepiej niż Nuke. Europejska ekipa po stronie CT całkowicie zdominowała Na’Vi, prowadząc 9:1. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do S1mpla i spółki, którzy wrócili do spotkania, zmniejszając stratę do pięciu punktów. Po zmianie stron podopieczni “B1ad3’a” kontynuowali dobrą grę z końcówki pierwszej części i bez większych kłopotów doprowadzili do remisu 11:11. ENCE starało się powalczyć o dogrywkę, ale przy wyniku 14:15 ich atak się posypał i trzecia mapa zakończyła się rezultatem 16:14 dla NaVi.

Statystyki

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania zdecydowanie był “Spinx”, który wykręcił wynik 61 zabójstw i rating 1.23. Dobrze spisali się też obaj Polacy, a zwłaszcza “hades”, który zdobył 51 eliminacji.

Porażka z NaVi nie oznacza końca turnieju dla Dychy i Hadesa. W sobotę o 12:30 podejmą oni duńskie Astralis w meczu dolnej drabinki.