Ostatni tydzień LEC przed nami!

Rogue LEC
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Już niebawem ostatni i zarazem decydujący tydzień zmagań europejskiej sceny League of Legends, jesteście ciekawi jak się potoczy? Zapraszamy was więc do artykułu!

Zacznijmy od pierwszego miejsca na którym jest oczywiście G2 Esport, a zagrają oni z Schalke 04 i Misfits Gaming. Oby dwa mecze nie powinny stanowić dla nich jakiegoś zagrożenia. Do Schalke na dżunglę wchodzi Gilius co może sprawić ze ich gra będzie nieco gorsza, a na Misfits na pewno będą się chcieli zrewanżować po ostatnim przegranym meczu.

O miejsce drugie cały czas ścierają się dwie potężne drużyny, jak i same organizacje – Fnatic i Origen. To kto zakończy sezon na wyższym miejscu będzie zależało albo od MAD Lions, które będzie grało z obiema ekipami, albo po prostu dogrywka między nimi. Ciężko tu powiedzieć kto, ale wydaje mi się że Fnatic mimo wszystko gra lepiej i w pojedynku już dogrywkowy między nimi oni wyszli by górą.

Mamy aż trzy drużyny, które będą walczyły o miejsce w TOP4 i są to MAD Lions, Rogue, Misfits. Lwy maja w tym tygodniu strasznie ciężkie zadanie ponieważ grają na Origen i na Fnatic, a żadna z tych ekip nie może pozwolić sobie na oddanie meczu, bo skutkowało by to utratą drugiego miejsca. Rogue gra na SK Gaming i Schalke, powiedzmy sobie szczerze że jest to idealne zakończenie. Rogue najprawdopodobniej wyprzedzi dzięki temu w tabeli MAD i to właśnie oni zajmą czwartą pozycję. Misfits gra pierwszego dnia na Vitality, a drugiego na G2. Przewiduję, że to pewnie będzie 1-1 week dla Misfits, lecz w przypadku gdy MAD zrobi 0-2 będą mieli taki sam wynik w tabeli, co będzie oznaczać dogrywkę o 5 miejsce z którego Lwy powinny wyjść obronną ręka.

Niestety ani Excel, ani Schalke 04 nie zobaczymy w tym sezonie w playoffach, ale mamy naprawdę bardzo silne zespoły i wiem że podczas playoffów każdy ich uczestnik na pewno nas niesamowicie zaskoczy i zapewni nam dużo emocji.