Opublikowano fragment Arcane – serialu Netflixa w świecie League of Legends!

lol arcane netflix riot games
Fot. Riot Games

Riot Games opublikowało dzisiaj krótki fragment swojego nadchodzącego animowego serialu w uniwersum League of Legends – Arcane!

Krótki fragment z nadchodzącego serialu Netflixa Arcane w świecie League of Legends został opublikowany wczoraj na platformie Weibo przez deweloperów gry.

Teaser, jak można nazwać ten fragment, trwa lekko ponad dwie minuty. Wideo pokazuje widzowi Jinx oraz Vi w latach młodości. Rozmawiają na dachu jednego z budynków w ich rodzinnym mieście Piltover. Tematem rozmowy są wspomnienia z dzieciństwa i to ile znaczy dla nich samo Piltover i dorastanie w nim. Jednym z kluczowych momentów klipu jest fragment, w którym Jinx otrzymuje prezent od Vi. Jest to luneta, za pomocą której wskazuje jej miejsca na panoramie miasta, z którymi łączą je wspólne wspomnienia.

Zobacz też:   Nadchodzi serial od Netflixa w świecie League of Legends!

Nie jest to pierwszy klip z Arcane pokazany nam przez Riot Games. O jednym z poprzednich pisaliśmy tutaj. Wtedy też widzieliśmy Jinx oraz Vi, jednak w o wiele starszym wydaniu.

Kiedy premiera Arcane?

Przypomnijmy, że Arcane pierwotnie miało mieć premierę w 2020 roku, ale zostało przełożone z powodu komplikacji związanych z pandemią koronawirusa. Obecna data premiery została wstępnie zapowiedziana na jesień tego roku. Niestety mimo półmetku roku nie otrzymaliśmy ani od Netflixa, ani od Riot Games oficjalnej daty premiery. Sądząc jednak po ilości publikowanych materiałów promocyjnych związanych z produkcją w ostatnich tygodniach, ogłoszenie daty premiery to kwestia najbliższych tygodni.