LPF: GP Bahrajnu na start nowego sezonu!

Fot. Codemasters

Już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia V sezonu rozgrywek LPF, czyli Ligi Parc Fermé! Na pierwszy ogień idą kierowcy z najwyższego splitu.

Gdy niecały miesiąc temu informowaliśmy Was o nawiązaniu współpracy z LPF, odbywał się nabór na kierowców do poszczególnych splitów. Dziś jesteśmy już w innym miejscu i innym czasie. Po burzliwych barażach, przyszedł czas na rozpoczęcie tych jakże emocjonujących rozgrywek!

Mistrzowie przodem

Jako pierwsi na wirtualny tor wyjadą gracze zakwalifikowani do splitu pierwszego. Jest to najwyższa klasa rozgrywkowa, w której znacznie ograniczone zostały możliwości wspomagania jazdy po torze. Od teraz kierowcy zostaną pozbawieni korzystania z ABS oraz kontroli trakcji. Jedynym ułatwieniem pozostanie możliwość posiadania włączonej linii wyścigowej. Już dziś podczas GP Bahrajnu zobaczymy między innymi zwycięzcę oraz trzeciego gracza ubiegłego sezonu!

Start w cieniu problemów

O tym, że LPF jest przygotowana do startu swoich zawodów jesteśmy przekonani. Sami organizatorzy nie mogą się już doczekać, by pierwsze bolidy zawitały na tor. Głód ścigania odczuwa także każdy fan F1. Od ubiegłego weekendu, w świecie królowej motosportu, rozpoczęła się oficjalna przerwa wakacyjna. Niewiadomą pozostają jednak warunki w jakich toczona będzie rywalizacja. Codemasters chyba nie było gotowe na tak wielkie zainteresowanie nową odsłoną gry, w tak krótkim czasie. Problemem okazują się nawet źle zsynchronizowane światła startowe. Bywa, że nie gasną one jednocześnie u wszystkich graczy. Mimo to organizatorzy postanowili zmierzyć się z tymi problemami i rozpocząć ściganie według wcześniej założonego kalendarza.

Niech rozpocznie się walka!

Już za chwileczkę rozpoczną się pierwsze przejazdy pomiarowe na wirtualnym torze w Bahrajnie. Tego co może nas czekać, nie są w stanie przewidzieć nawet najbardziej doświadczeni eksperci. LPF to zawsze wiele emocjonujących pojedynków i zaskakujących zwrotów akcji. Zachęcamy do śledzenia dzisiejszej inauguracji, oraz walk odbywających się w kolejnych splitach. Rozgrywki prowadzone będą cyklicznie, co tydzień, od niedzieli do czwartku. Start każdego z wyścigów zaplanowany został na godzinę 20:00. Wszystko to do zobaczenia na żywo, na kanale Ligi Parc Fermé, a po każdej zakończonej rundzie także w naszych podsumowaniach. No to jedziemy!