LEC: Superweek, czyli wszystko albo nic!

lol lec g2 esports rekkles mikyx
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Już dzisiaj rozpoczyna się ostatni tydzień letniego splitu LEC. Przed nami trzy dni, podczas których cztery zespoły zawalczą o slota w playoffach!

Bezpieczni

Jak już wiadomo, pięć drużyn nie musi się już niczego obawiać. Udział w playoffach mają zagwarantowany. Są to: Rogue, Fnatic, Misfits Gaming, MAD Lions oraz G2 Esports.

Nie oznacza to jednak, że nie mają o co walczyć. W ich przypadku bardzo ważna jest pozycja w końcowej tabeli wyników letniego splitu. Top 4 zacznie wyścig o trofeum z drabinki wygranych.  5. i 6. miejsce zacznie z drabinki przegranych. W skrócie im wyższe miejsce w fazie zasadniczej, tym lepiej.

Walka o ostatniego slota!

Tutaj robi się dużo ciekawiej. Mamy aż cztery zespoły, które mają szansę na grę w playoffach. Są to: Astralis, EXCEL, SK Gaming i Team Vitality. Dwie pierwsze drużyny z tego grona mają wynik 6-9, a pozostałe dwie 5-10. Jedyny zespół bez jakiejkolwiek szansy to żegnające się z LEC Schalke 04.

Biorąc pod uwagę aktualny wynik oraz harmonogram tego tygodnia to właśnie Astralis ma największe szanse na awans. Tuż za ich plecami jest EXCEL. W najtrudniejszej sytuacji jest Oskar “Selfmade” Boderek grający dla Team Vitality, mający zaledwie niecałe 5% na awans. Wciąż jednak wszystko jest możliwe! Tutaj każda gra ma znaczenie.

Harmonogram na dziś:

18:00 | Schalke 04 – Team Vitality

19:00 | SK Gaming – Astralis

20:00 | EXCEL – Rogue

21:00 | MAD Lions – G2 Esports

22:00 | Misfits Gaming – Fnatic

Transmisję na żywo możecie obejrzeć tutaj.