Cel na dzisiaj: powalczyć o Valorantową Ligę Mistrzów!

valorant press kit
Fot. Riot Games

Za nami pierwszy dzień otwartych kwalifikacji do Valorant Champions Tour Masters. Sporo Polaków jest dalej w grze o „Valorantową Ligę Mistrzów”.

Polacy przetrwali pierwszy dzień zmagań

W pierwszym dniu zmagań do Valorant Champions Tour wcale nie było prosto. W zmaganiach wzięło udział kilkaset drużyn, w tym kilkanaście z naszego kraju. Do tego warto jeszcze wspomnieć o Polakach, którzy rywalizują w międzynarodowych drużynach, jak PaTiTek, zeek, czy np. mickewboy. Są to o tyle ważne rozgrywki, że już teraz w zasadzie rozpoczęły się kwalifikacje do mistrzostw świata w Valoranta. Niżej więc przedstawię najpopularniejsze zespoły z naszego kraju i jak im poszło.

Kto zawiódł?

Illuminar Gaming nie poradziło sobie w kwalifikacjach do VCT Masters i już w pierwszym dniu odpadło z rozgrywek, zaraz na start spotkań w formacie BO3. Tak samo było zresztą z TeamQuesoGG, gdzie gra Krytyk i spółka. Te przegrało na NoPoachPLS 1:2. Ex-Ballista również nie poradziła sobie z rywalami, więc popularne marki i zespoły, które zacięcie rywalizowały w poprzednich eliminacjach do VCT Masters, tym razem dały ciała.

W grze o VCT Masters

W pierwszych kwalifikacjach do VCT Masters dalej grają m.in. gracze PACT, Heretics (PaTiTek), czy Acend (starxo, zeek). Movistar Riders z kamykiem w składzie również koncertowo sobie poradziło. Dość niespodziewanie jednak zawiodło The Future z baddyG w składzie, które uległo na Zinzis. Przed nami kolejny dzień zmagań.

Gdzie oglądać kwalifikacje do VCT Masters?

Otwarte kwalifikacje do Valorant Champions Tour Masters możecie oglądać z polskim komentarzem, gdzie będą pokazywane wybrane spotkania. Krystian „Terp” Terpiński i jego koledzy uzyskali status partnera VCT, przez co mogą pokazywać wybrane mecze z tego etapu zmagań. We wtorek spotkania rozpoczną się o 18:00. Najpierw pokazana zostanie rywalizacja PACT z Finest, a później zwycięzca tej pary z yazdaVL vs. Giants. Mecze możecie obejrzeć na kanale Terpińskiego.