EU Masters: Cinkrof i K-Corp zostają mistrzami Europy!

lol eu masters karmine corp cinkrof
Fot. Riot Games

Rok 2020 kończyliśmy w Europie zwycięstwem AGO Rogue w EU Masters. W 2021 ponownie Polak sięgnął po tytuł mistrzowski tego turnieju!

BT Excel 1-0 Karmine Corp

Ornn / Udyr / Viktor / Jinx / Tahm Kench vs. Darius / Hecarim / Twisted Fate / Aphelios / Thresh

W pierwszej odsłonie finałowej serii od początku świetnie spisywało się Karmine Corp. Cinkrof pojawiał się na kązdej alejce i raz po raz wyłapywał przeciwników. Często mu w tym pomagał SAKEN za pomocą swojej umiejętności specjalnej. Jak by tego było mało, to KC brało również smoki. Za to BTXL próbowało znajdywać pojedyncze eliminacje. Jednak mistrzowie ligi francuskiej zawsze odpowiadali zniszczeniem wieży lub zgarnięciem paru fal minionów.

Rozgrywka lekko się uspokoiła po 25 minucie. Karmine Corp słabło, gdyż miało kompozycję pod początkową fazę gry i z czasem traciło swoje argumenty. Natomiast BTXL dobrze grało wokół skalowania i nie dawało się wyłapywać, a na spokojnie broniło bazy. Kluczowe było wyłapanie Cinkrofa w 37 minucie, ponieważ potem BTXL poszło za ciosem i Deadly wysadził dwóch kolejnych rywali. Za to chwilę później SAKEN poszedł po inhibitor, ale był zbyt chciwy, przez co BT Excel dało radę go wyeliminować, a następnie zakończyć grę.

BT Excel 1-1 Karmine Corp

Aatrox / Volibear / Orianna / Jinx / Tahm Kench vs. Olaf / Hecarim / Corki / Aphelios / Thresh

Druga mapa również rozpoczęła się lepiej dla Karmine Corp. Francuzka drużyna świetnie rozegrała walkę na dolnej alei i Adam oraz SAKEN byli mocno do przodu. Jednak BT Excel potrafiło odpowiadać, wyłapując przeciwników. Za to w pierwszej walce drużynowej 5 na 5 zwyciężyło Karmine Corp, zgarniając przy tym smoka. Potem gra się lekko uspokoiła i obie drużyny się farmiły oraz brały pojedyncze struktury.

Aczkolwiek jak rozgrywka się rozkręciła to cały czas, bez przerwy widzieliśmy wymiany. Raz triumfowało Karmine Corp, a chwilę później zwyciężało BT Excel. Oceaniczna dusza trafiła w ręce zawodników KC po tym, jak wyeliminowali Markoona. Natomiast Niedługo po tym świetną umiejętność specjalną rzucił Hatrixx i BTXL zgarnęło Nashora. Co prawda przez następne kilka minut nie było eliminacji, ale to przez ostrożność obu formacji. Jednak w ostatecznych dwóch walkach fenomenalne wejścia zaliczył Cinkrof oraz SAKEN i to przyniosło ich ekipie upragnione wyrównanie.

Karmine Corp 2-1 BT Excel

Sion / Udyr / Akali / Jinx / Leona vs. Renekton / Lilia / Orianna / Lucian / Braum

Na trzeciej mapie tej serii BO5 zobaczyliśmy wreszcie zamianę stron. Również widoczne były spore zmiany w drafcie i wymiany między drużynami. W tym meczu to KC dostało w swoje ręce Jinx. Dla BTXL pozostała ta śmiercionośna Orianna ze swoim Shock wavem.

Początek gry dał drobną przewagę zespołowi Cinkrofa, jednak bardzo szybko BTXL odpowiedziało zdobywając zabójstwa i złoto na swoje konto. Ta minimalna przewaga dla akademii Excel utrzymywała się przez niemal 20 minut. Neutralne obiekty i struktury na mapie padały łupem obydwu drużyn po równo nie dając przewagi nikomu.

Przełomowym punktem gry było podjęcie w 26 minucie Nashora przez ekipę z Wielkiej Brytanii. Na szczęście dla naszych kibiców KC zatrzymało przeciwnika. BTXL nie poddawało się i chwilę później próbowali zdobyć ten obiekt jeszcze raz. Tym razem dzięki magicznej grze SAKENa na Akali oraz współpracy reszty drużyny skończyło się to tragedią dla Brytyjczyków. Ostatecznie to ekipa Cinkrofa zdobyła to wzmocnienie na swoje konto wraz z prowadzeniem w złocie, a chwilę później wyszli na prowadzenie w tej serii!

Karmine Corp 3-1 BT Excel

Cho’Gath / Hecarim / Renektor / Ezreal / Taric vs. Kennen / Udyr / Nocturne / Xayah / Renekton

W czwartej i ostatniej mapie serii Karmine Corp pozostało po niebieskiej stronie mapy. BTXL wspaniale podkręciło draft stawiając niemal wszystko na jedną kartę. Nocturne na środkowej alejce, Kennen na górze oraz duet Xayah Rakan na dole. KC wybrało bardzo elastyczny draft stawiając na wybory znane z poprzednich gier. Niespodzianką jednak może być tutaj Taric wybrany dla Targamasa.

Mimo pokręconej fazy wyborów bohaterów Excel nie radziło sobie w grze dobrze. Dopiero w około 15 minucie gry ich aktywna gra na górnej alejce i szybka odpowiedź dwoma teleportacjami na dolną alejkę w odpowiedzi na Heralda od KC.

Kolejne minuty były już mniej kolorowe dla nich. Przytomna gra mapą przez Cinkrofa i spółkę pozwoliło im zakończyć to spotkanie zwycięstwem na mapie, w serii i całym EU Masters!