Anonymo z awansem na RMR 2022 Europe!

innocent anonymo nip showdown
Fot. Showdown / Maciej Kołek

Będziemy mieli polską drużynę na RMR Europe. Anonymo jako jedyna z polskich formacji dała radę przejść całe kwalifikacje online i wywalczyć awans do ostatniego etapu drogi do PGL Antwerp 2022.

Pierwszy dzień ostatniej tury kwalifikacji przetrwały trzy polskie ekipy – Wisła All In! Games Kraków, Monke Esports i Anonymo. Dwie pierwsze pożegnały się z szansą gry na majorze już w pierwszych spotkaniach drugiego dnia. Anonymo natomiast w pierwszym niedzielnym meczu pokonało Apeks 16:11.

Anonymo 0:2 Eternal Fire

W ćwierćfinale Polacy mierzyli się z tureckim Eternal Fire. Po dosyć jednostronnym spotkaniu lepsi okazali się “Xantares” i spółka, którzy wygrali 2:0. Po tej porażce Anonymo spadło do drabinki, w której walka toczyła się o piąte miejsce, które dawało awans na turniej RMR.

Anonymo 19:16 FATE

W półfinale Polacy podejmowali bułgarskie FATE. Spotkanie od samego początku przebiegało pod kontrolą Bułgarów, którzy do przerwy prowadzili 11:4. Po zmianie stron “Spyleader” z kompanami szybko zapewnili sobie jedenaście punktów meczowych. Gdy wydawało się, że już jest po wszystkim, niespodziewanie “Innocent” i spółka zaczęli wracać do spotkania. Mimo przegrywania 4:15, udało im się doprowadzić do dogrywki, w której pokonali Bułgarów 19:16.

Anonymo 2:0 Tricked

W ostatnim meczu, który decydował o awansie na RMR 2022 Polacy podejmowali duńskie Tricked. Po dwumapowym starciu, Anonymo wygrało 2:0 i zapewniło sobie miejsce w ostatnim etapie kwalifikacji do majora w Antwerpii.

RMR Europe B 2022

W ramach RMR Europe B Polacy będą mieli okazję zmierzyć się z takimi drużynami jak G2 Esports, Ninjas In Pyjamas, Astralis czy ENCE. Turniej odbędzie się w bukaresztańskim studiu PGL w dniach 21-24 kwietnia. Awans na PGL Major Antwerp 2022 wywalczy osiem najlepszych drużyn.